Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОГНЕТРИВКІ АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті БЕТОНИ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ЛУЖНИХ В’ЯЖУЧИХ

ВОГНЕТРИВКІ АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті БЕТОНИ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ЛУЖНИХ В’ЯЖУЧИХ

Назва:
ВОГНЕТРИВКІ АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті БЕТОНИ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ЛУЖНИХ В’ЯЖУЧИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Кіценко Тетяна Петрівна
УДК 666. 974.2
ВОГНЕТРИВКІ АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті БЕТОНИ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ЛУЖНИХ В’ЯЖУЧИХ
05.23.05 - будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі технологій будівельних матеріалів, виробів та автомобільних доріг Донбаської національної академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Єфремов Олександр Миколайович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри технологій будівельних матеріалів, виробів та автомобільних доріг.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Шишкін Олександр Олексійович, Криворізький державний технічний університет, завідувач кафедри технології будівельних матеріалів, виробів та конструкцій;
кандидат технічних наук Хрипун Микола Дмитрович, дочірнє підприємство „Науково-дослідний та проектний інститут Донецький ПромбудНДІпроект” Української будівельної корпорації „Укрбуд”, завідувач відділу хімії бетону і довговічності будівельних матеріалів і конструкцій.
Провідна установа: | Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України (кафедра технології будівельних матеріалів, виробів і конструкцій).
Захист дисертації відбудеться “ 15 ” лютого 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 Донбаської національної академії будівництва і архітектури (Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, навчальний корпус №І, зала засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської національної академії будівництва і архітектури (Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий “ 12 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Зайченко М.М. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лужні алюмосилікатні та кремнеземисті вогнетривкі бетони на основі розчинних силікатів й алюмінатів натрію зі структуроутворюючими компонентами (отверджувачами), які не містять оксиди-плавні, є одними з найбільш перспективних вогнетривів тому, що дозволяють уводити до складу бетонів не більш 2% активного плавню – Na2O. Це практично не знижує вогнетривкість наповнювачів і заповнювачів – основних носіїв вогнетривких властивостей бетонів.
У відомих рідкоскляних композиціях таких бетонів як структуроутворюючі компоненти застосовують термоактивований каолін, або незначну частину доменного гранульованого шлаку, а в бетонах на основі алюмінату натрію – тонкомелений шамот. Однак термоактивований каолін потребує випалу при 600-750оС і характеризується високою водопотребою, що збільшує витрати рідкого скла, Na2O і як наслідок вартість бетону. Алюмосилікатні бетони на алюмінаті натрію та тонкомеленому шамоті, а також рідкоскляні кремнеземисті бетони з низькою витратою доменного граншлаку (1-2% СаО – активного плавню) мають незначну міцність після твердіння за нормальних умов і при пропарюванні, що обмежує їх використання.
Аналіз літератури показав, що уникнути вказаних недоліків лужних бетонів можна за рахунок використання у якості структуроутворюючих компонентів шамотнокаолінового пилу - винесення з електрофільтрів обертних печей випалу кускового шамоту, а також ультрадисперсного аморфного кремнезему, конденсованого при виробництві феросплавів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні дослідження теоретичного і прикладного характеру були виконані відповідно до державних науково-дослідних тем: Д-2-2-03 (№ 3U000588) “Ефективні технології переробки промислових відходів органічного і мінерального походження в високоякісні дорожні бетони” (01.2003 – 12.2005 р.) та Д-2-03-06 (№ U002949) “Конструкційні будівельні матеріали підвищеної довговічності з використанням техногенних відходів” (01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВОГНЕТРИВКІ АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті БЕТОНИ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ЛУЖНИХ В’ЯЖУЧИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок