Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОМІНАНТИ ПОДАТКІВ І ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ ЇХ ДІЇ

ДОМІНАНТИ ПОДАТКІВ І ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ ЇХ ДІЇ

Назва:
ДОМІНАНТИ ПОДАТКІВ І ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ ЇХ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,18 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА “
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ”
МЕЛЬНИК Віктор Миколайович
УДК 336.22
ДОМІНАНТИ ПОДАТКІВ І ОПОДАТКУВАННЯ
ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ ЇХ ДІЇ
08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, директор.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана МОН України, завідувач кафедри фінансів;
доктор економічних наук, доцент
Пасічник Юрій Васильович,
Черкаський державний технологічний університет
МОН України, завідувач кафедри фінансів;
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Шаблиста Любов Миколаївна,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, провідний науковий співробітник відділу фінансово-монетарного регулювання.
Захист відбудеться “27” листопада 2007 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.02 в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “_23_” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Шелудько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ак-ту-аль-ні-с-ть те-ми. Умовою успішного продовження економічних реформ в Україні є вдосконалення оподаткування. Його вади, спричинені недостатнім урахуванням специфіки економічних відносин у суспільстві та обставин застосування сучасних перерозподільних механізмів, не дають змоги державі подолати проблеми бюджетного дефіциту та ефективно регулювати ринкові процеси.
Основні засади вирішення означених проблем закладені низкою наукових праць відомих вітчизняних вчених. Роботи В.Л. Андрущенка, О.Д. Василика, В.П. Вишневського, А.І. Даниленка, Т.І. Єфименко, Ю.Б. Іванова, А.І. Крисоватого, І.О. Луніної, П.В. Мельника, В.М. Опаріна, Ю.В. Пасічника, А.М. Соколовської, Л.Л. Тарангул, В.М. Федосова, Л.М. Шаблистої, С.І. Юрія та ін. присвячені теорії податків, закономірностям розвитку податкової системи України, дослідженню ефективності податкових методів наповнення бюджету та ролі податкової системи як чинника створення умов для економічного зростання.
Однак, напрямки наукових досліджень найчастіше стосувалися фіскальних і регулюючих аспектів оподаткування, які розглядалися переважно з точки зору об’єктивного функціонування податків. Разом з тим, хоч податки є перш за все системою відносин між державою і громадянами та підприємствами, все ж, на відміну від інших видів фінансових відносин, вони являють собою односторонній рух вартості. Така обставина унеможливлює автоматичне досягнення максимального регулюючого та фіскального ефекту лише за рахунок об’єктивної дії податків. Звідси й потреба у більш жорсткому їх регламентуванні державою (порівняно з іншими сферами фінансів). Відтак значну роль відіграє підсистема адміністрування податків. Від того, наскільки вдало вона побудована, залежать реальні взаємини між державою і платниками. Останнє диктує необхідність долучення до розгляду організаційно-управлінської складової податків та оподаткування.
Таким чином, сьогодні виникає необхідність одночасного та взаємопоєднаного дослідження трьох домінант податків і оподаткування: фіскальної; соціально-економічної; організаційно-управлінської. Базуючись на такому підґрунті, можна досягти пришвидшення одночасного врахування інтересів різних учасників процесу справляння (платників податків і держави та її фіскальних служб), що є обов’язковою умовою досягнення очікуваних результатів оподаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДОМІНАНТИ ПОДАТКІВ І ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОТИ ЇХ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок