Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ТЕРТЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ МІЦНІСТЬ ПРИ ОДНООСЬОВОМУ СТИСКАННІ

ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ТЕРТЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ МІЦНІСТЬ ПРИ ОДНООСЬОВОМУ СТИСКАННІ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ТЕРТЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ МІЦНІСТЬ ПРИ ОДНООСЬОВОМУ СТИСКАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
ВАСИЛЬЄВ Дмитро Леонідович
УДК:622.831:624.131(043.3)
ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ТЕРТЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ МІЦНІСТЬ ПРИ ОДНООСЬОВОМУ СТИСКАННІ
05.15.09 “Механіка грунтів та гірських порід”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Дніпропетровськ
2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, академік НАН України Булат Анатолій Федорович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, директор (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Яланський Анатолій Олександрович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, провідний науковий співробітник відділу механіки гірських порід (м. Дніпропетровськ) кандидат технічних наук, доцент Бадалаха Іван Кузьмович, Національний університет залізничного транспорту Міністерства транспорту України, доцент кафедри тунелів, основ та фундаментів (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа Національний гірничій університет Міністерства освіти та науки України, кафедра будівельних геотехнологій та конструкцій (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 15 ” листопада 2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська 2а, факс (0562) 462426
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська 2а
Автореферат розісланий “ 14 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор технічних наук В.Г. Перепелиця
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним з основних параметрів, з яким порівнюють результати розрахунку напружено-деформованого стану масивів гірських порід і руйнування їх виконавчими органами машин, є межа міцності гірських порід при одноосьовому стисканні. Межа визначається згідно ГОСТу 21153.2.-84, за яким експериментатори для забезпечення паралельності контактних площин зразків змушені здійснювати їх шліфування, тому в значеннях межі міцності гірських порід участь зовнішнього тертя незначна (при коефіцієнті зовнішнього тертя до 0,25), хоча в фактичних умовах коефіцієнти зовнішнього тертя досягають значень одиниці, що звичайно, не може не відображатися на оцінці реального значення межі міцності порід в гірському масиві. З практики відомо, що на боротьбу з зовнішнім тертям витрачається від 25 і більше відсотків усієї енергії, що виробляється людством. На відміну від більшості інших матеріалів гірські породи мають високі значення показників внутрішнього тертя. Як правило, дослідники нехтують внутрішнім тертям, а зовнішнє тертя не враховується майже усіма дослідниками. Є окремі обмежені спроби врахування обох видів тертя.
В якій мірі внутрішнє і зовнішнє тертя гірських порід, кожне окремо і спільно, впливають на їх міцність до цих пір залишається невідомим. Відсутні також і методи їх оцінки. Тому визначення міри впливу і розробка методу врахування внутрішнього і зовнішнього тертя гірських порід на їх показники міцності є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами: дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетних тем Інституту геотехнічної механіки НАН України 1.3.5.30 “Розробити наукові основи руйнування гірських порід тангенційними інструментами з використанням енергії гірських масивів і створити виконуючі органи нового технічного рівня для прохідничих комбайнів”, 1.3.5.64 “Математичні моделі і методи розрахунку напружено-деформованого стану та стійкості масиву армованих гірських порід” і 1.3.5.74 “Механіка гірських порід, техніка і технологія добування вугілля високонавантаженими лавами”, в яких автор є виконавцем.
Ідея роботи полягає у використанні основних властивостей ліній ковзання для визначення впливу внутрішнього і зовнішнього тертя гірських порід на їх міцність при одноосьовому стисканні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ВНУТРІШНЬОГО ТА ЗОВНІШНЬОГО ТЕРТЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ МІЦНІСТЬ ПРИ ОДНООСЬОВОМУ СТИСКАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок