Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНОК І ІНСТИТУТ ВЛАСНОСТІ: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ

РИНОК І ІНСТИТУТ ВЛАСНОСТІ: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ

Назва:
РИНОК І ІНСТИТУТ ВЛАСНОСТІ: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,75 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Третьяк Марина Володимирівна
УДК: 330.111.62
РИНОК І ІНСТИТУТ ВЛАСНОСТІ:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Тарасенко Галина Дем’янівна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Архієрєєв Сергій Ігорович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Сідельнікова Ірина Володимирівна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії
(м. Харків).
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визнання України країною з ринковою економікою формально завершує перехідний період від планово-командної економіки до економіки, що заснована на ринкових принципах господарювання. Однак ринкові перетворення є настільки глибокими і суперечливими щодо тієї економічної структури, яка була основою соціалістичного господарювання, що вченим і практикам є чимало що дослідити: структуру нових економічних відносин, нові явища і процеси, які уточнюють положення економічної теорії, підстави для розробки конкретних програм переходу до постіндустріального суспільства, особливості інтеграції країни до світового господарства та процеси глобалізації.
Не останню роль у цьому завданні відіграють проблеми функціонування ринкових відносин поряд із плановими важелями регулювання економіки, проблеми трансформації відносин власності, співвідношення ринка і власності, визначення місця кожного з них в системі виробничих відносин, визначення принципів співвідношення ринка і інституту власності, інституціональні перетворення цих принципів.
Вказаними проблемами в тій чи іншій мірі займалися і займаються вітчизняні і зарубіжні вчені-економісти різних напрямів економічної думки (у тому числі сучасної), серед яких слід згадати таких, як
Л. Абалкін, Ю. Архангельський, С. Архієрєєв, Л. Беккер, Д. Богиня, Г. Волинський, А. Гальчинський,
В. Геєць, О. Головінов, О. Гош, Дж. К. Гелбрейт, Л. Дмитриченко, С. Єрохін, Р. Капелюшніков,
Дж. М. Кейнс, Я. Корнаї, Р. Коуз, Я. Крегель, І. Лукінов, К. Маркс, А. Маршалл, К. Менгер, Л. Мізес,
С. Мочерний, А. Ноув, А. Олейник, А. Покритан, Д. Рикардо, В. Рибалкін, А. Сміт, П. Самуельсон, А. Сірко, В. Тамбовцев, Г. Тарасенко, А. Фукс, М. Хохлов, А. Чухно.
Аналіз наукових робіт цих авторів показав, що можливості дослідження проблем співвідношення ринку і власності у перехідній економіці реалізовані ще не повною мірою. Наприклад, потребує більш глибокого аналізу економічна структура сучасного суспільства та зміни, що відбуваються в ній; особливості господарського механізму регулювання економіки, в якому віддзеркалюються взаємозв’язки ринку і власності; проблема формування ринку поряд із формуванням інституту власності та їх відповідності умовам сучасної економіки українського суспільства - зокрема в ході роздержавлення і приватизації об’єктів державної власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РИНОК І ІНСТИТУТ ВЛАСНОСТІ: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок