Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАК МАТКОВОЇ ТРУБИ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

РАК МАТКОВОЇ ТРУБИ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

Назва:
РАК МАТКОВОЇ ТРУБИ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
КРАСИЛЕНКО ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 618.12 - 006.6 - 036 - 08
РАК МАТКОВОЇ ТРУБИ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ –2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України.
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор
Воробйова Люся Іванівна,
Інститут онкології АМН України, керівник науково-дослідного відділу онкогінекології.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Коханєвич Євгенія Вікторівна,
консультант клініки “ІСІДА”.
- доктор медичних наук, професор
Кіркілевський Станіслав Ігорович,
Інститут онкології АМН України, головний науковий співробітник відділу торакальної онкології.
Провідна установа – Національний медичний університет
ім.О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра онкології.
Захист відбудеться “26” квітня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 Інституту онкології АМН України (03022, м.Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології АМН України (03022, м.Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий “24” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Родзаєвський С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Первинний рак маткової труби (ПРМТ) зустрічається відносно рідко, з частотою від 0,13 % до 1,8 % серед усіх злоякісних новоутворень жіночих статевих органів (Мягких В.В, 2001; Цинцадзе Т. та ін., 2000). Діагностика ПРМТ складна - у 95 % випадках адекватний діагноз можливо встановити тільки після лапаротомії з наступною морфологічною верифікацією видаленої пухлини (Cohen C.J. et al.,1997).
Надзвичайно агресивний перебіг захворювання та пізня діагностика визначають низьку п'ятирічну виживаність, яка коливається в межах від 14 % до 36,5 %, що диктує необхідність розробки нових та удосконалення існуючих методів терапії (Baekelandt M. et al., 2000). У комплексному лікуванні хворих на ПРМТ, поряд з хірургічним методом, хіміотерапія є провідним лікувальним заходом. Сьогодні відомо близько десяти хіміопрепаратів, що застосовуються для лікування хворих на ПРМТ. Препаратами вибору є похідні платини та комбінації на їхній основі. Узагальнені літературні дані з оцінки ефективності різних схем хіміотерапії у хворих на ПРМТ вказують на можливість поліпшення результатів лікування за рахунок застосування нових, більш раціональних схем хіміотерапії, екскалації доз і інтенсивності режимів використання цитостатиків (Rosen A. et al., 1999; Kuscu E. et al., 2003). Зокрема, результати окремих досліджень свідчать про протипухлинну активність етопозида у хворих з резистентними і рецидивуючими формами раку яєчника (Zhavrid E.A. et al., 1996; Шпарик Я.В. та ін., 1998). Однак, можливість застосування його в лікуванні хворих у інших режимах, способах введення, дозах і комбінаціях з іншими хіміопрепаратами вивчена недостатньо, що стало логічною підставою для дослідження.
Наступним важливим питанням, що потребувало розв’язання в проблемі лікування раку маткової труби (РМТ) є так звані „злоякісні тубооваріальні пухлини”. Це поняття, як термін, штучно введено з урахуванням тісної анатомічної, функціональної спільності яєчника і маткової труби, їх гормонального взаємозв'язку, а також труднощів встановлення топічності початкового пухлинного процесу. Найчастіше в пухлинному конгломераті первинність ураження (маткова труба чи яєчник) і шляхи поширення пухлинного процесу визначити важко навіть при скерованому морфологічному дослідженні операційного матеріалу. Тому логічно припустити, що розвиток пухлинного процесу у матковій трубі в клінічній практиці реально зустрічається значно частіше. Про це частково свідчать значні розбіжності в публікаціях про захворюваність на ПРМТ, що в першу чергу залежить від якості морфологічної діагностики та спрямованості наукових або клінічних досліджень (Хмельницкий О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РАК МАТКОВОЇ ТРУБИ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок