Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація екобезпеки довкілля на територіях забруднених радіонуклідами в агросфері вінниччини

Оптимізація екобезпеки довкілля на територіях забруднених радіонуклідами в агросфері вінниччини

Назва:
Оптимізація екобезпеки довкілля на територіях забруднених радіонуклідами в агросфері вінниччини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій
імені С.З. Ґжицького
Дзюмак Михайло Анатолійович
УДК: 504.055(043.5)
Оптимізація екобезпеки довкілля на територіях забруднених радіонуклідами в агросфері вінниччини
03.00.16 – екологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор, Власенко Володимир Васильович, Вінницький державний аграрний університет, кафедра мікробіології і технології переробки продукції тваринництва, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор, Буцяк Василь Іванович, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, кафедра біохімії і біотехнології.
кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Лісогурська Діна Володимирівна, ДВНЗ «Державний агроекологічний університет», кафедра розведення, генетики тварин та біотехнології.
Захист відбудеться «19» червня 2008 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.02 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького, за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий «14» березня 2008 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ О.М. Слобода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначальною подією в політичному і економічному житті України після здобуття незалежності стало реформування сільськогосподарських підприємств Держави. За період реформування агропромислових структур в основному створена правова база, розпочато створення нових форм господарювання на селі.
В період реформування сформовані принципово нові засади сільськогосподарського виробництва та агробізнесу. На хвилі незрозумілості в сільськогосподарські підприємства прийшли працювати бізнесмени, які не мають економічної, технічної, сільськогосподарської, а інколи ніякої, освіти. Новостворені підприємства та особисті господарства зіткнулися з певними проблемами в сучасних умовах, а саме: зменшення фінансування природоохоронних заходів, недосконалістю економічного механізму природокористування, порушенням сільськогосподарських технологій виробництва, що призвело до ще більшого ускладнення екологічної ситуації в Україні.
Сьогодні екологічна ситуація, стан харчування і здоров'я населення оцінюються провідними вченими як чинники, що являють собою реальну загрозу національній безпеці України. За таких умов підвищення безпечності та якості навколишнього природного середовища є одним із найактуальніших і пріоритетних державних завдань.
На актуальність проблеми "еколого-техногенного забруднення довкілля" вказують чисельні теоретичні дослідження і узагальнення, як вітчизняних так і зарубіжних вчених: Ю.Д. Думанский, 1998; М.М. Падун, 1999; Ю.Г. Григорьєв 2001; И.П. Крайнов, 2003; В.В. Медведєв, 2004; П.П. Наточний, 2006; Б. М. Савін, 1999; С.И.Ткаченко, Г.О Дензанов, 2003; M. H. Smolensky, 2001; Н. Фіголь, 2003 та ін.
Незважаючи на значну кількість наукових праць по вивченню дії "еколого-техногенного забруднення довкілля" на біологічні об’єкти, в тому числі і в зовнішньому середовищі, ці питання залишаються недостатньо з’ясованими. Зазначені тенденції роблять особливо актуальним проведення екологічного моніторингу виявлення забруднених зон, які можуть нести загрозу у галузі охорони навколишнього природного середовища. Суттєвим підґрунтям повинно стати вивчення екологічної ситуації агропромислового виробництва в період реформування та удосконалення екологізації виробництва продовольчої сировини та продуктів харчування.
Саме ці складові в сучасних екологічних умовах вимагають розробки точного та широкодоступного способу експрес-виявлення екобезпеки навколишнього природного середовища і визначають актуальність теми досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Оптимізація екобезпеки довкілля на територіях забруднених радіонуклідами в агросфері вінниччини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок