Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ КОШТІВ БЮДЖЕТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ КОШТІВ БЮДЖЕТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ КОШТІВ БЮДЖЕТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Мечинський Олексій Борисович
УДК 352(477):336.14
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ КОШТІВ БЮДЖЕТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
25.00.06 – місцеве самоврядування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лебединський Юрій Петрович,
Українська Академія державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри управління містом.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент
Розпутенко Іван Васильович,
Українська Академія державного управління при Президентові України,
проректор - директор Інституту підвищення кваліфікації кадрів.
кандидат економічних наук, професор
Данилов Олександр Дмитрович,
Академія Державної податкової служби України,
завідувач кафедри державних фінансів.
Провідна установа: Академія муніципального управління (м. Київ)
Захист відбудеться “14” червня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий “13” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Шахов
Загальна характеристика роботи
Вступ. У економічному та політичному розвитку країни важливу роль відіграє місцеве самоврядування. Основою фінансового забезпечення діяльності представницьких та виконавчих органів місцевого самоврядування є бюджет, з коштів якого фінансуються заходи соціального і економічного розвитку відповідної території, і через який здійснюється перерозподіл національного доходу.
В Україні органи місцевого самоврядування поки що не мають достатньо самостійного, з економічної точки зору, бюджету, а отже позбавлені можливості з максимальною ефективністю здійснювати свої повноваження. Фінансова основа життєдіяльності на місцях формується поки ще не у повній відповідності Конституції України, тобто по старому - “зверху”. Для виправлення ситуації, що склалася, необхідно опрацювати та ввести в дію новий механізм бюджетних взаємовідносин, на якому б грунтувалася цілісна в масштабах країни система. На цьому наголошував Президент України у виступі на урочистих зборах Асоціації міст України з нагоди 10-ї річниці прийняття Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, зазначивши, що достатнє економічне та фінансове забезпечення системи місцевого самоврядування неможливе без повномасштабної бюджетної реформи.
Актуальність теми дослідження. Проблема забезпеченості органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами набуває надзвичайно важливого теоретичного та практичного значення. Це пов’язано насамперед із децентралізацією влади, вступом України до Ради Європи та ратифікацією Європейської хартії про місцеве самоврядування.
Актуальність теми дослідження обумовлюється не тільки потребами практики державного будівництва, а й необхідністю всебічного наукового дослідження місцевого самоврядування в цілому та фінансових основ його існування зокрема. В контексті даного дослідження найменш розробленими в науковому плані є питання формування місцевих бюджетів базового рівня – міських, сільських, селищних, довгострокової стратегії їх взаємовідносин з державним, обласними та районними бюджетами. Однак, без з’ясування на науковій основі цих питань не можливе ефективне вирішення інших питань самоврядування. Регулювання державою процесів фінансового забезпечення місцевого самоврядування за таких обставин відбуватиметься методом спроб і помилок.
Наукове осмислення проблеми необхідне для вирішення таких практичних завдань, як створення фінансової бази, достатньої для виконання органами місцевого самоврядування своїх завдань, створення гарантованих, передбачуваних та довгострокових доходних джерел бюджетів самоврядних громад переважно за рахунок власних та прирівняних до них доходів, розробки законодавчо-нормативних актів щодо подальшого вдосконалення форм і методів регулювання бюджетних процесів в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ КОШТІВ БЮДЖЕТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок