Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗІ Д.Г.ЛОУРЕНСА ТА А.ЛЮБЧЕНКА

ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗІ Д.Г.ЛОУРЕНСА ТА А.ЛЮБЧЕНКА

Назва:
ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗІ Д.Г.ЛОУРЕНСА ТА А.ЛЮБЧЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
СОБЕЦЬКА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 82-32?82-31+821.111
ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ
У ПРОЗІ Д.Г.ЛОУРЕНСА ТА А.ЛЮБЧЕНКА
10.01.05 — порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль — 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ВЕРЕТЮК ОКСАНА МИХАЙЛІВНА,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, професор.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
АНДРУСІВ СТЕФАНІЯ МИКОЛАЇВНА,
Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ, завідувач кафедри української літератури, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;
кандидат філологічних наук, доцент
СТЕШИН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Тернопільський національний економічний університет, кафедра англійської мови для зовнішньоекономічної діяльності.
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. о 11 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2, тел.: .
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса 2).
Автореферат розіслано 23 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Гижий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та стан її розробки. Жінка стала персонажем літературних творів ще на зорі розвою літератури як мати, дружина, подруга, сестра, об’єкт захоплення й джерело любовних втіх і страждань. З плином століть мінялися її роль та позиція в суспільному житті, сім’ї та політиці. Сьогодні неймовірними здаються для нас часи, коли їй не вільно було зіграти в театрі роль чи навіть показатися на сцені, а потім ще кількасот років не стати студенткою вищого навчального закладу. Минули століття, жінка разом із чоловіком займає важливе місце в суспільстві, а також у всіх галузях політичного та культурного життя. Література – незалежно від своєї ідейно-естетичної орієнтації – зареагувала на ці зміни й стала безцінним матеріалом для різнобічного гуманітарного аналізу.
У дисертації зосереджується увага на літературно-антропологічному образі жінки (image) у переломний період історії європейського та світового суспільства – історичний час міжвоєння ХХ століття. Це час появи держав нового типу й нових ідеологій, складний момент творення рішучої опозиції патріархальним структурам та світобаченню, переходу від емансипаційних рухів до фемінізму, від реалізму до модернізму. На перший погляд, неподібні між собою Д. Лоуренс і А. Любченко – правдиві носії світогляду свого часу, письменники розглядуваної доби – створили цілісний у своїй внутрішній єдності та характерний у яскраво вираженій типовості та індивідуальній своєрідності образ жінки-сучасниці, виявляючи в ньому варіативні, неповторні й особливі для етнокультурного й соціоісторичного клімату риси, їхню гетерогенну природу.
Активне й систематичне вивчення творчості Девіда Герберта Лоуренса (1885—1930) на його батьківщині розпочалося вже після смерті письменника, відкинутого цензурою, підданого його пуританськими сучасниками анафемі як єретика і амораліста. Фундаментальні англомовні праці Дж. Б. Віккері (J., Г. Гауф (G.Ф. Р. Лівіс (F.Г. Т. Мур (H.та ін. підсумовують результати тривалих літературних дискусій, що точилися навколо творчості письменника. В Україні першою науковою розвідкою про творчість Лоуренса є захищена нещодавно кандидатська дисертація Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧОГО ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗІ Д.Г.ЛОУРЕНСА ТА А.ЛЮБЧЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок