Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РОЗВИТКУ НЕФОРМАЛЬНИХ ПРАКТИК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ ЗАКАРПАТТЯ

СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РОЗВИТКУ НЕФОРМАЛЬНИХ ПРАКТИК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ ЗАКАРПАТТЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РОЗВИТКУ НЕФОРМАЛЬНИХ ПРАКТИК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ ЗАКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
ІГНАТОЛЯ Наталія Іллівна
УДК 316.334.2(477.87)
СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РОЗВИТКУ
НЕФОРМАЛЬНИХ ПРАКТИК ПІДПРИЄМНИЦТВА
В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ ЗАКАРПАТТЯ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної роботи Ужгородського національного університету.
Науковий керівник – | доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів
Державної служби зайнятості України (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Хижняк Лариса Михайлівна,
професор кафедри прикладної соціології
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна;
кандидат соціологічних наук, доцент
Сірий Євген Володимирович,
докторант Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка. |
Захист відбудеться “26” жовтня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б; (т. 64-57-15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “___” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В умовах суспільства, що трансформується, особливо вагомого значення набувають соціальні групи, які сприяють його динамічному розвитку. До таких груп належать і підприємці України. Підприємництво виступає локомотивом системних зрушень українського суспільства, гарантом якісних соціальних трансформацій, тому на сучасному етапі підвищується науковий і практичний інтерес до питань підприємництва, відтворення підприємницької субкультури, побудови теорії підприємництва, яка враховувала б національну та культурну специфіку соціальних трансформацій.
Аналіз стану справ на Закарпатті показує, з одного боку, одну з найвищих в Україні динаміку зростання кількості підприємств, а з іншого – найнижчий рівень доходів населення. Ринкові трансформації на Закарпатті призвели до деструктивних змін в основних галузях підприємництва, стрімкого зростання безробіття й обвального погіршення соціального захисту населення, особливо в гірських районах області. Розвиток підприємництва тут відбувається нерівномірно: в гірських умовах наявний ряд факторів обмежувального характеру. Через це загальні підходи до його соціальної підтримки часто не спрацьовують. Адже важко зрозуміти і проаналізувати розвиток підприємництва гірських районів без пильної уваги до неформальних варіантів його прояву, які розвиваються на основі діяльності домогосподарств і особистих підсобних господарств. Саме тут виявляються як глибокі історичні корені (традиції колективної солідарності, ставлення до сім’ї як до латентної основи світовпорядкованості), так і сучасні соціально-економічні колізії (падіння життєвого рівня, безробіття, заробітчанство, непередбачуваність реформаторської логіки).
Підприємництво Закарпаття, виступаючи локомотивом соціально-економічної трансформації, одночасно є важливим адаптаційним ресурсом населення, який дає змогу пом’якшити негативи перехідної кризи і з мінімальними втратами пристосуватися до нових, змінених умов. Особливо гостро функціональна подвійність підприємництва відчувається в соціумі, трансформації якого відбуваються в екстремальних умовах під впливом особливостей природно-кліматичного та територіального характеру. Найбільш очевидні ці перешкоди для соціального середовища у важкодоступній та гірській місцевостях, тому зростання обсягу неформальних практик підприємництва на фоні економічної кризи і зниження очікувань державної й корпоративної підтримки оцінюється як відновлення традиційних способів господарювання та виживання, що базуються на сімейних, кланових або сусідських зв’язках, мережах бартерного обміну послугами і продуктами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РОЗВИТКУ НЕФОРМАЛЬНИХ ПРАКТИК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ ЗАКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок