Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Науково-фантастичний дискурс А. Азімова: структурна організація та ідейно-смисловий зміст.

Науково-фантастичний дискурс А. Азімова: структурна організація та ідейно-смисловий зміст.

Назва:
Науково-фантастичний дискурс А. Азімова: структурна організація та ідейно-смисловий зміст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,00 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Виродова Тетяна Петрівна
УДК 801.82:82311.9
Науково-фантастичний дискурс А. Азімова: структурна організація та ідейно-смисловий зміст.
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук.
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної літератури і класичної філології Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, академік АН ВШ України, професор Міхільов Олександр Дмитрович,
завідувач кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Козлов Олександр Спиридонович,
завідувач кафедри української та світової культури Севастопольського державного технічного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Костенко Ганна Миколаївна,
доцент кафедри іноземних мов Запорізького національного технічного університету
Провідна установа: Чернівецький національний Університет ім. Ю. Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 31 ” жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49625, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, кімн. 804).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова,8).
Автореферат розісланий “29 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


Загальна характеристика роботи
Науково-фантастична література, визнаним класиком якої є американський письменник Айзек Азімов, посідає помітне місце в сучасному літературно-художньому процесі. Її бурхливе і ще далеко не завершене вторгнення в художній простір, що почалося у другій половині ХХ століття, висунуло цілу плеяду талановитих письменників, чия творчість, яка завоювала широке визнання читачів, певною мірою потіснила велику (високу) літературу і знову поставила на порядок денний питання про роль і призначення мистецтва, про природу естетичних цінностей і про ієрархічні відношення “масової літератури”, до якої відразу ж була віднесена наукова фантастика, і літератури високої.
Один із дослідників наукової фантастики й укладач антології “Фантастика століття” (1995) В.Гаков так оцінив місце наукової фантастики в культурі ХХ століття: “Коли час підбивати підсумки сторіччю, що нині минуло, навряд чи хто буде сперечатися: століття виявилося воістину фантастичним за силою сейсмічних поштовхів, які потрясли людство у двадцятому сторіччі нової ери, тим подивом, нестямними надіями і гірким розчаруванням, що залишив після себе… …Значно менше людей погодиться з тезою, що двадцяте століття залишиться в пам'яті і як століття наукової фантастики. Хоча остання думка настільки ж очевидна для шанувальників цієї літератури: історія перетворення “бридкого каченяти” у респектабельний і впевнений у собі жанр, – історія сама по собі абсолютно фантастична, казкова, – розгорталася, можна сказати, на наших очах” Гаков В. Хроника фантастического века// Фантастика века. – М. – Мн.: Полифакт, 1995 – С. 7. .
З точки зору А.Е.Нямцу, автора недавньої праці “Поетика сучасної фантастики” (2002), “фантастика нашого сторіччя – це світ “проклятих” питань і відчайдушних спроб знайти на них зрозумілі відповіді” Нямцу А.Е. Поэтика современной фантастики. Часть 1. – Черновцы: “Рута”, 2002. – С.224.. Тобто і тут постулюється думка про фантастику і наукову фантастику як літературу актуальних і масштабних проблем, що притаманно великому мистецтву.
Проте питання про статус науково-фантастичної літератури остаточно не вирішене до цього часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Науково-фантастичний дискурс А. Азімова: структурна організація та ідейно-смисловий зміст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок