Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку

Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку

Назва:
Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тема: Формирование организационно-экономического механизма обеспеч
ения экологической безопасности


Донецький національний університет
Красовська Наталія Сергіївна
УДК 338.1:504
Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування та регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Александров Іван Олександрович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Садєков Алімжан Абдуллович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, завідувач кафедри економіки підприємства, проректор з наукової роботи (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Родіонов Олександр Володимирович, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ)
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної екологічної політики (м. Львів)
Захист відбудеться 8 листопада 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, у залі засідань ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “ 6 ” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Беспалова А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміна соціально-економічної формації загострила економіко-екологічну кризу в Україні. Привалювання галузей з високою питомою вагою ресурсо- й енергоємних технологій призводить до порушення економіко-екологічної рівноваги. Так, рівень промислового навантаження на навколишнє середовище в Україні за останні 5 років в 6 разів перевищує рівень економічно розвинених країн, при цьому частка потенційно небезпечних виробництв складає більше 40від загального обсягу промислового виробництва. Середньорічний темп зростання шкідливих викидів в атмосферу з 1999-2004 рр. склав 107при зниженні темпів витрат на природоохоронні заходи на 11Поступове усвідомлення нових загроз навколишньому середовищу змушує шукати принципово нові підходи до економічного розвитку та природокористування з метою їх збалансування. Одним із засобів вирішення цієї проблеми є перехід на принципи сталого розвитку, які полягають у забезпеченні динамічної рівноваги, єдності природокористування та природовідтворення, єдності економічних і екологічних інтересів. Тому перехід до сталого розвитку, який передбачає однакову цінність соціальних, економічних і екологічних проблем, спрямований на збалансування економічного зростання і антропогенної дії на природу, став єдиною можливістю збереження навколишнього середовища для майбутніх поколінь.
Дослідження, проведені Л. Гринів, Б. Буркинськім, В. Степановим, С. Харічковим, В. Даніловим-Данільяном, В. Барановським, О. Кучмєєвою, Ю. Самойленком, І. Осауленком, В. Волошиним та іншими, дозволили визначити основні поняття, принципи і положення теорії сталого розвитку. Роботи І. Александрова, В. Гєєця, Б. Данилишина, М. Долішнього, В. Леонтьєва, Г. Черніченка, М. Чумаченка - спрямовані на розробку інструментарію еколого-економічного моделювання. Методи кількісної оцінки економічних параметрів, які є інструментом забезпечення сталого розвитку, досліджені в роботах О. Амоші, Є. Балацького, О. Векліч, В. Вишнєвського, А. Садєкова, І. Синякевіча та інших.
Забезпечення економіко-екологічної рівноваги і позитивних темпів зростання економічних показників вимагає створення відповідних умов регулювання поведінки економіко-екологічних систем, які є взаємозв’язаними і взаємообумовленими процесами, що відбуваються в економіці та природі, і складаються з природних й антропогенних елементів та зв’язків між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок