Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм формування та реалізації державного управління охороною праці

Механізм формування та реалізації державного управління охороною праці

Назва:
Механізм формування та реалізації державного управління охороною праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут економіки промисловості
УДК: 331.45
Котов Євген Валерійович
Механізм формування та реалізації
державного управління охороною праці
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник - |
доктор економічних наук, професор
Новікова Ольга Федорівна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), заступник завідуючого відділом економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Кутиркін Андрій Миколайович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), провідний науковий співробітник відділу проблем регіональної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
Шаульська Лариса Володимирівна,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри управління трудовими ресурсами.
Провідна установа - | Інститут економіки НАН України (м. Київ), відділ соціальної сфери, доходів та рівня життя населення.
Захист відбудеться 22 листопада 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "18"жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.М. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Стан умов і охорони праці в Україні свідчить про наявність та зростання негативних тенденцій виробничого ризику для здоров'я та життя працюючих. Кількість працюючих у несприятливих умовах праці висока і коливається в основних галузях промисловості України від 15 до 73%, а серед регіонів - від 6 до 40%. Рівні виробничого травматизму та професійної захворюваності в Україні, розраховані на обсяги виробництва, найвищі у світі. Наслідком цього є високі показники інвалідності та смертності серед працівників працездатного віку, що свідчить про наявність суттєвих перешкод для забезпечення та розвитку трудового потенціалу України.
Фінансування в сфері охорони праці спрямовується переважно на подолання наслідків небезпечних і шкідливих умов праці, а не на їх попередження та профілактичні заходи. Підтвердженням цього є остаточна ліквідація у 2001 р. фондів охорони праці на державному, регіональному та галузевому рівнях і переорієнтація вкладання коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, які досі не спрямовуються на профілактичні заходи. Одночасно рівень витрат на охорону праці у загальному обсязі валового внутрішнього продукту та промислової продукції постійно зменшується. Негативно впливає на стан охорони праці на підприємствах України відсутність оновлення основних виробничих фондів. У галузях промисловості рівень їх зносу становить 50-80%.
Незадовільний стан умов і охорони праці обумовлено низьким рівнем фінансування заходів з охорони праці, недосконалістю та неефективністю управління охороною праці; слабким впровадженням економічних методів управління охороною праці; низькою якістю планування та договірного регулювання охорони праці; недосконалим механізмом використання та адаптування до умов України міжнародного досвіду з управління охороною праці.
Теоретична і практична база вирішення проблем управління охороною праці має певний поштовх і розвиток після прийняття національного законодавства з охорони праці. Розробка теоретичних питань і впровадження науково-практичних здобутків у сфері охорони праці набули значного поширення в період 1994-1999 рр., коли відбувалося формування та використання фондів охорони праці на всіх рівнях управління (державний, регіональний, галузевий, підприємство).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Механізм формування та реалізації державного управління охороною праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок