Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект)

Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект)

Назва:
Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія внутрішніх справ України
Магновський Ігор Йосифович
УДК 340.0
Гарантії прав і свобод людини та громадянина
в праві України
(теоретико-правовий аспект)
12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент Гуренко Марина
Миколаївна, професор кафедри конституційного права
Національної академії внутрішніх справ України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент Оніщенко Наталія
Миколаївна, старший науковий співробітник відділу теорії
держави і права Інституту держави і права імені
В.М. Корецького НАН України
кандидат юридичних наук, доцент Гусарєв Станіслав
Дмитрович, докторант кафедри теорії держави і права
Національної академії внутрішніх справ України
Провідна установа Національний університет внутрішніх справ (м. Харків)
Захист відбудеться “13” листопада 2003 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, пл. Солом'янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, пл. Солом'янська, 1)
Автореферат розісланий “10 жовтня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горова О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституція України увібрала в себе здобутки багатовікової філософської, теоретико-правової думки про права і свободи людини та громадянина, передові досягнення правової вітчизняної науки і практики, досвід демократичних країн світу. Майже третина статей Основного Закону держави присвячена правам і свободам людини та громадянина. Так, в статті 3 Конституції України визначено головний зміст та спрямованість діяльності держави – права і свободи людини та їх гарантії. Бо саме за допомогою гарантованості, права і свободи людини та громадянина набирають реального змісту.
Особливої значущості дана тема набуває в сучасний період формування України, як демократичної, соціальної та правової держави, процес становлення якої ускладнюється певними негативними факторами, такими як негаразди господарювання, низька ефективність діяльності управлінських структур, соціальні конфлікти тощо.
Реальність демократії в суспільстві є основою реальності гарантій прав і свобод людини та громадянина. Їх здійснення та повна реалізація можливі лише за умов додержання та виконання обов’язків як з боку держави, так і самих людей. Кожен має можливість використовувати свої права і свободи за власним розсудом, здійснювати вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей.
Слід додати, що формування громадянського суспільства в Україні неможливе без належного гарантування прав і свобод людини та громадянина. Проголошення прав і свобод та їх повсюдне і суворе дотримання – це різні речі. На основі положень Конституції України, що стосуються насамперед прав і свобод людини, необхідно прийняти ті закони, якими буде встановлено ефективний механізм здійснення цих прав і свобод. Ця проблема є багатоманітною і складною. В її основі лежить природне право людини на свободу і недоторканість.
Підвалини реальності прав і свобод людини та громадянина полягають в тому, що права та свободи гарантуються державою і не можуть бути скасовані, а при прийнятті нових законів, або внесенні до них змін не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. А для цього необхідні відповідні гарантії здійснення людиною своїх прав та свобод.
Актуальність даної теми визначається і тим, що Україна вступила до Ради Європи і повинна дотримуватися вимог цієї впливової організації.
Як показує міжнародний досвід, ефективність гарантій основних прав і свобод людини та громадянина залежить від рівня розвитку правових інститутів демократії, стану економіки, засобів розподілу життєвих благ, правотворчої діяльності в суспільстві, рівня правового виховання і культури населення, ступеня суспільної злагоди, наявності належного функціонування державної влади та інше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок