Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕСВІДОМОГО НА ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ

ВПЛИВ НЕСВІДОМОГО НА ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ

Назва:
ВПЛИВ НЕСВІДОМОГО НА ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ЛОКАШ ОЛЕНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 32:159.9
ВПЛИВ НЕСВІДОМОГО НА ФОРМУВАННЯ
ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Подмазко Євген Артемович, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, Інститут соціальних наук, доцент кафедри політології.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Івакін Олексій Аркадійович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри філософії;
кандидат політичних наук, доцент Самуйлік Микола Миколайович, Одеський інститут сухопутних військ, старший викладач кафедри суспільних наук.
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України.
Відділ теоретичних та прикладних проблем політології, м. Київ.
Захист відбудеться " 28 " вересня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий " 28 " серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В сучасній Україні на етапі становлення наявні специфічні риси розвитку і процеси стабілізації. Одною з таких рис є демократизація. Цілком природно, що прямування, або ж, навпаки, стагнація процесів демократизації України в значній мірі детерміновані трансформаційними процесами, що відбуваються в психологічному просторі суб'єктів політики. Що ж це за процеси і у чому полягає їхня сутність?
Демократизація суспільства як трансформаційний перехід у новий стан соціально–політичного простору України характеризується наступними процесами. По–перше, зміною нормативно–законодавчої бази нашої держави відповідно до стандартів сучасних розвинених демократичних країн. По–друге, глибокими змінами соціально–економічного укладу соціуму, формуванням нових суспільних та політико–правових інститутів. По–третє, Україна проходить етап структурування громадянського суспільства –феномену, пов’язаного з усіма вищезгаданими процесами, та із змінами нашого суспільного світосприйняття загалом. Саме останній феномен – суб’єктивний фактор, що впливає на політичні процеси та формування інститутів політики, – і був обраний дисертантом для наукового дослідження. Безумовно, що перших два фактора, які слід віднести до об’єктивних, знаходяться у діалектичній взаємозалежності з третім, суб’єктивним. Актуальність дослідження полягає у тому, що теперішній час характеризується таким специфічним становищем, коли формується ряд інститутів громадянського суспільства, що не можуть функціонувати як дійсні структури демократії саме через складні деструктивні процеси, що мають місце у суб’єктивному психологічному просторі громадян нашої країни.
Потреба в цих інститутах розвинених демократичних держав формувалася на протязі тривалого історичного часу саме завдяки поступовим змінам у картині світу населення цих країн та усвідомленню того, що саме така форма сприятиме руху до свободи, добробуту та практичній реалізації принципів народовладдя. Ситуація з країнами колишнього СРСР інша, адже ні Україна, ні Росія чи Біларусь не мали часу для таких глибинних трансформаційних процесів у психології своїх громадян. Розгляд суспільної свідомості, вміст якої стає наявним завдяки ЗМІ, та наукової свідомості, що виявляється через науково–теоретичні дослідження, свідчить про те, що значна кількість громадян усвідомлює необхідність розвитку інститутів громадянського суспільства, але за роки незалежності України так і не вдалося сформувати дійсний демократичний апарат державної влади та ефективне громадянське суспільство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ НЕСВІДОМОГО НА ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок