Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ РОЗЧИНІВ HNO3-N2O5 РОЗКЛАДАННЯМ КОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ

ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ РОЗЧИНІВ HNO3-N2O5 РОЗКЛАДАННЯМ КОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ РОЗЧИНІВ HNO3-N2O5 РОЗКЛАДАННЯМ КОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Для службового користування
Прим. №
Азаров Микола Іванович
УДК 546.175.31.323
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ РОЗЧИНІВ HNO3-N2O5
РОЗКЛАДАННЯМ КОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ
Спеціальність 05.17.01 – технологія неорганічниих речовин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2000


Дисертацією є рукопис
Работа виконана в Державному науково-дослідному і проектному інституті хімічних технологій “Хімтехнологія” Державного комітету промислової політики України, м. Сєвєродонецьк.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гринь Григорій Іванович
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
професор кафедри хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шапка Олексій Васильович
Харківська державна академія залізничного транспорту, завідувач кафедри охорони праці та навколишнього середовища
кандидат технічних наук
Шестозуб Анатолій Борисович
Державне підприємство "Екоантилід",
м. Дніпродзержинськ заступник начальника
виробничо-технічного відділу
Провідна організація: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “__11__”_січня__2001 р. о _15__ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інстітут", за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий “ _2_” _грудня_2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Розвиток хімічної промисловості України вимагає більшого асортименту продуктів, у тому числі і на основі концентрованої азотної кислоти, які мають різноманітні специфічні властивості. Відомі композиції, які використовують для нітрування, мають ряд недоліків, котрі ускладнюють технологію виробництва нітропохідних, підвищують енергетичні витрати і, в окремих випадках, не дозволяють отримати необхідні речовини.
Однією з перспективних нітруючих композицій є розчин пентаоксиду діазоту в азотній кислоті. Отримання розчинів HNO3-N2O5 методом газорідинного окислення тетраоксиду діазоту озоно-кисневою (повітряною) сумішею з наступною абсорбцією N2O5 концентрованою азотною кислотою, зв’язано з рядом труднощів, особливо технічного плану.
Найбільш простим і раціональним способом одержання розчинів HNO3-N2O5 є термічне розкладання концентрованої азотної кислоти при температурі її кипіння під атмосферним тиском з наступною ректифікацією утворених продуктів.Цей спосіб порівняно з газорідинним окисленням N2O4 озоном, який може бути вдало реалізований тільки з прив’язкою до цеху виробництва концентрованої азотної кислоти методом прямого синтезу, не залежить від інших джерел допоміжних матеріалів і його доцільно включати безпосередньо в технологічний процес отримання нітропохідних, що дуже важливо з точки зору транспортування термічно нестійких розчинів HNO3-N2O5.
Для розробки і створення технологічного процесу отримання розчинів HNO3-N2O5 необхідно проведення досліджень фізико-хімічних властивостей бінарних систем HNO3-N2O5, N2O5- N2O4 та трьохкомпонентної системи HNO3-N2O5-N2O4 при різних температурах і складах, які відсутні в літературі. Одним із важливих етапів є дослідження кінетики розкладання концентрованої азотної кислоти і розчиненого в ній N2O5. Особливо важливим є вивчення умов термічного розпадання концентрованої азотної кислоти і ректифікації утворених продуктів у колонці з наступною конденсацією парів. Дані, що є в літературі, носять головним образом теоретичний характер і недостатні для організації процесу отримання розчинів HNO3-N2O5 в промислових умових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ РОЗЧИНІВ HNO3-N2O5 РОЗКЛАДАННЯМ КОНЦЕНТРОВАНОЇ АЗОТНОЇ КИСЛОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок