Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОВІТУ В ГОДІВЛІ СВИНЕЙ ТА КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ

БІОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОВІТУ В ГОДІВЛІ СВИНЕЙ ТА КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ

Назва:
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОВІТУ В ГОДІВЛІ СВИНЕЙ ТА КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РИВАК ГАЛИНА ПЕТРІВНА
УДК 636.5.085.57:577.16
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОВІТУ
В ГОДІВЛІ СВИНЕЙ ТА КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Біла Церква – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор, член-кор. УААН,
заслужений діяч науки і техніки України Косенко Михайло Васильович, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Розпутній
Олександр Іванович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності
кандидат біологічних наук Чумаченко Сергій Петрович,
Науково-дослідний інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, старший науковий співробітник лабораторії годівлі тварин та технології кормів
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 14.11.2002 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.01 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою:
09117, Україна, Київська обл., м.Біла Церква, пл.Соборна, 8/1, ауд. № 14
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 11.10.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент Малина В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Біотехнологія сьогодення розвивається доволі швидкими темпами. До 2010, року за прогнозами спеціалістів ООН, біотехнологічна продукція на світовому ринку становитиме близько 350 млрд доларів, із них (у % до загального обсягу): продуктів медичного призначення – 23,9; харчового – 11,1, промислового – 6,1; сільськогосподарського – 12,2 (Смірнов В.В. та ін., 2002).
Головним напрямком розвитку біотехнологій мікробного синтезу в сільському господарстві є створення з їх допомогою екологічно і економічно вигідних, оригінальних технологій одержання нових кормових добавок, лікарських засобів та інших речовин для потреб тваринництва і ветеринарної медицини.
Найважливішим завданням у тваринництві є забезпечення повноцінної годівлі сільськогосподарських тварин і птиці, оскільки життєдіяльність, рівень обмінних процесів, а отже й продуктивність їх і відтворна здатність залежать, крім генетичних задатків, від надходження із зовнішнього середовища з кормами біологічно активних речовин та основних елементів живлення. Цим речовинам (вітамінам, мікроелементам, амінокислотам тощо) належить важлива роль в організмі тварин. Їх відсутність або нестача призводить до зниження ефективності всього раціону, а отже – до значних порушень обміну речовин, фізіологічних процесів у тваринному організмі, внаслідок чого знижуються продуктивність і якість тваринницької продукції (Богданов Г.О., 1986; Почерняєва Г.М., 1987; Врзгула Л., Кович Г., 1986; Достоєвський П., 2001).
Одним із реальних шляхів забезпечення тваринництва біологічно активними речовинами є виробництво продуктів синтезу мікроорганізмів. Культивування дріжджів, бактерій, нижчих грибів є важливим джерелом отримання біомаси, оскільки вони відзначаються великою поживністю, швидкістю росту і здатністю рости на різних субстратах. У своєму складі біомаса містить комплекс вітамінів, амінокислот, мікроелементів, які при включенні в раціон позитивно впливають на організм сільськогосподарських тварин і птиці, сприяють підвищенню продуктивності та покращанню якості продукції (Зернов В., Нікітіна В., 1981; Roht F., 1982; Barker T., 1983). Літературні джерела свідчать, що на відміну від біологічно активних речовин рослинного та тваринного походження, біологічно активні речовини, синтезовані мікроорганізмами, краще засвоюються організмом тварин і птиці (Маслієва О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОВІТУ В ГОДІВЛІ СВИНЕЙ ТА КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок