Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ І ФОРМУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ І ФОРМУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ І ФОРМУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,39 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЬЄВ Сергій Вячеславович
УДК 330.111.62
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ
І ФОРМУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ
08.01.01 - економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Тарасевич Віктор Миколайович,
Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри політичної економії;
кандидат економічних наук
Новікова Людмила Флорівна,
Академія митної служби України (м. Дніпропетровськ),
доцент кафедри фінансів.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки,
кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “ 18 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкове реформування економіки України вимагає кардинальних змін в системі відносин власності. Це зумовлено тим, що ринкова і адміністративно–командна системи господарювання не тільки значно відрізняються між собою, а відносно структури економіки за формами власності є практично альтернативними. У зв'язку з цим у перехідній економіці відбувається складний і суперечливий процес, з одного боку, руйнації існуючих відносин суспільної власності, а з іншого – становлення недержавних форм власності і господарювання та формування нової системи відносин власності, в основі якої знаходиться приватна власність на економічні ресурси і вироблену продукцію.
Проблеми розвитку відносин власності завжди були актуальними і знаходились у центрі уваги видатних теоретиків і практиків. В цьому плані світова економічна думка має вже велике теоретичне надбання. Процес дослідження базується на роботах класиків суспільно-економічних наук: Г. Гегеля, Дж. Локка, Д. Юма, К. Маркса, Ф. Енгельса, Дж. Мілля, А. Маршалла і М.І. Туган-Барановського.
У вітчизняній економічній літературі напрямок аналізу відносин власності до недавнього часу був пов'язаний тільки із суспільною власністю на засоби виробництва і знаходився під впливом марксистської ідеології. Перехід до ринкової економіки викликав необхідність перегляду існуючої точки зору і активізував наукові дослідження в цьому напрямі. Значний внесок у розробку теоретико–методологічної основи трансформування відносин власності у перехідний період зробили такі відомі вітчизняні вчені: А.С. Гальчинський, О.П. Гош, Г.В. Задорожний, В. П. Корнієнко, І. В. Лазня, Л.Ю. Мельник, С.В. Мочерний, В.О. Рибалкін.
Практичні аспекти проведення реформування відносин власності в перехідній економіці і створення системи форм і видів власності, властивої для ринкового господарювання розглянуті в працях визначних українських і зарубіжних вчених: Л. Бальцеровича, А.М. Бондаря, С.А. Давимуки, Я. Корнаї, В.С. Ларцева, Д.С. Львова, А. Радигіна, А. Рапачинського, Р. Фрідмана. Проблемам становлення нових відносин власності в аграрній сфері присвячені праці П.І. Гайдуцького, І. Г.Кириленка, П.М. Макаренка, П.Т. Саблука, О.М. Онищенка і В. В.Юрчишина.
Вивчення і узагальнення зарубіжного досвіду, а також аналіз процесів реформування відносин власності в економіці України, дозволили встановити, що у вітчизняній економічній науці ще недостатньо опрацьована теорія власності як комплексна концепція, практично відсутній системний підхід до проблеми реформування відносин власності і визначення кінцевої мети цього процесу, недооцінюється важливість створення міцної правової бази для появи ефективного власника, майже немає наукових розробок з питань раціонального співвідношення і взаємодії різних форм та видів власності і господарювання; дуже мало уваги приділяється створенню умов і механізмів ефективного функціонування всіх форм і видів власності в економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ І ФОРМУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок