Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАТОМО - МОРФОЛОГІЧНІ І ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕТЕРОСПЕРМії КУКУРУДЗИ І ЇХ ВИКОРИСТАННЯ у СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВІ

АНАТОМО - МОРФОЛОГІЧНІ І ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕТЕРОСПЕРМії КУКУРУДЗИ І ЇХ ВИКОРИСТАННЯ у СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВІ

Назва:
АНАТОМО - МОРФОЛОГІЧНІ І ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕТЕРОСПЕРМії КУКУРУДЗИ І ЇХ ВИКОРИСТАННЯ у СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГіЧний УНІВЕРСИТЕТ
Єськова Оксана Віталіївна
УДК 633.15:631.53.027
АНАТОМО - МОРФОЛОГІЧНІ І ГЕНЕТИЧНІ
ОСОБЛИВОСТІ ГЕТЕРОСПЕРМії КУКУРУДЗИ І ЇХ
ВИКОРИСТАННЯ у СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВІ
06.01.14. – насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Сімферополь – 2005 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Кримському державному агротехнологічному університеті
протягом 2000 – 2003 рр.
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – член-кореспондент УААН,
доктор сільськогосподарських наук, професор
Макрушин Микола Михайлович
Кримський державний агротехнологічний
університет, завідувач кафедри ботаніки,
фізіології рослин і генетики,
директор НДІ насінництва
Офіційні опоненти: академік УААН, доктор
сільськогосподарських наук, професор
Адамень Федір Федорович
радник дирекції Кримського інституту
агропромислового виробництва УААН
доктор біологічних наук, професор
Лях Віктор Олексійович
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри ботаніки і генетики рослин
Провідна установа – Одеський державний аграрний університет, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 01.02.2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.805.02 у Кримському державному агротехнологічному університеті за адресою: Україна, 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Кримського державного агротехнологічного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
Автореферат розісланий 30.12. 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. с.-г. н., доцент Ю.М. Дементьєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кукурудза – одна з найбільш розповсюджених і продуктивних культурних рослин у світовому землеробстві. Вона знаходиться на другому місці за посівними площами і валовим зборам зерна, поступаючись лише пшениці.
Кукурудза є важливим об'єктом для вивчення теоретичних проблем цитології і генетики; з нею успішно ведеться селекційна робота. Роздільне розташування жіночих і чоловічих суцвіть на тій самій рослині дозволяє робити з високою методичною надійністю перехресне запилення, самозапилення й одержувати необхідну кількість матеріалу для вивчення процесу формування насіння і ефективності гібридизації, у тому числі селекції на гетерозис.
Актуальність теми. Формування насіння являє собою процес, що складається зі складного комплексу біологічних явищ. Утворенню насіння передують спорогенез, гаметогенез і запліднення. З моменту злиття сперміїв з ядрами жіночого гаметофіта відбувається розвиток зародка й ендосперму. Усі ці процеси здійснюються при дії цитологічних, генетичних і трофічних факторів у поєднанні з умовами зовнішнього середовища. У залежності від їхньої спрямованості розвиток насіння може йти нормально, за властивою даній генетичній формі рослини системою, або ж з відхиленнями, що приводять до різних типів гетероспермії. При цьому спостерігаються порушення в розвитку зародка й ендосперму, зміни фізико-механічних, біологічних властивостей насіння, визначається ступінь прояву гетерозису в гібридів, виникають мутації. У дослідженнях Н.В. Цингер, ; Я.С. Модилевського, ; В.А. Піддубної-Арнольді, 1976; В.П. Банникової і О.А. Хвединич, 1982; М.М. Макрушина, й інших учених приведені вище питання вивчені на різних видах рослин.
Є.М. Шабанова, 1992 і О.О. Клиценко, 1994 вивчали залежність біологічних властивостей насіння від маси, лінійних розмірів і форми зернівки у кукурудзи розробили метод визначення ступеня деформованості насіння. Ці дослідження автори проводили з насіннями окремих сортів і першого покоління ряду гібридів кукурудзи.
Селекціонерами ведеться постійна робота з вивчення вихідного матеріалу (ліній і простих міжлінійних гібридів) з високою комбінаційною здатністю і виведення на його основі нових високопродуктивних багатолінійних гібридів. У зв'язку з цим важливим є вивчення особливостей формування насіння, його врожайних властивостей і характеру успадкування ознак у різних генетичних формах кукурудзи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАТОМО - МОРФОЛОГІЧНІ І ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕТЕРОСПЕРМії КУКУРУДЗИ І ЇХ ВИКОРИСТАННЯ у СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок