Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки

Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки

Назва:
Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса шевченка
Семів Сергій Романович
УДК 339.137.2:339.9:334.735
Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки
Спеціальність: 08.05.01 – Світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії Центральної спілки споживчих товариств України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Андрійчук Віктор Григорович,
Українська академія зовнішньої торгівлі,
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Воротін Валерій Євгенович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться 09.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 08.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В. П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для розвитку сучасних світогосподарських зв'язків характерними є активізація інтеграції національних економік, їх секторів і окремих регіонів країн, глобалізація конкуренції та уніфікація її форм між основними учасниками міжнародних економічних відносин. Особливого значення для нашої країни набуває активна участь у міжнародному поділі праці та інтеграційних процесах шляхом ефективного здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Досягнення успіху у цьому напрямі передбачає підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняних економічних суб'єктів на зовнішньому ринку, розвиток і реалізацію експортного потенціалу. Це дозволить здійснювати успішну інтеграцію економіки України, зокрема, окремих її секторів та регіонів, у світове господарство.
Вказаним зумовлюється важливість реалізації заходів, спрямованих на підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств такого стратегічно важливого сектору економіки України, як сільське господарство, зокрема, кооперативного сектору, діяльність якого у розвинених країнах є основою ефективного функціонування агропромислових комплексів (АПК). Зовнішньоекономічні операції є однією із сфер діяльності кооперативних підприємств і організацій, розвиток і успішне ведення якої здатні покращити фінансово-господарський стан кооперативної системи і посилити рівень її диверсифікованості на ринку, сприяти інтеграції в європейські кооперативні об'єднання та інститути.
Проте в даний час розвиток зовнішньоекономічних зв'язків споживчої кооперації, у якій вагоме місце займають експортні операції, гальмується цілою низкою проблем об'єктивного та суб'єктивного характеру. Серед них виокремимо посилення конкуренції з боку господарських утворень інших форм власності, нераціональну децентралізацію зовнішньої торгівлі, відсутність досвіду діяльності на міжнародних ринках товарів, робіт, послуг і капіталів, а також недостатній рівень забезпечення кваліфікованими кадрами у зовнішньоекономічній сфері та міжнародного маркетингу.
Впровадження системи заходів із забезпечення конкурентних переваг значною мірою визначатиме ефективну діяльність кооперативних підприємств на зовнішніх ринках, сприятиме вирішенню проблем і ліквідації структурних диспропорцій ЗЕД споживчої кооперації. Це дозволить здійснити успішну трансформацію кооперативного сектора економіки і тому вимагає глибокого наукового аналізу та обгрунтування методів і механізмів реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок