Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ХАРКІВЩИНІ В 20 – 30-ті роки ХХ ст.

РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ХАРКІВЩИНІ В 20 – 30-ті роки ХХ ст.

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ХАРКІВЩИНІ В 20 – 30-ті роки ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Рябокобила Олена Олександрівна
УДК 908(477.54)”192/193”
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
НА ХАРКІВЩИНІ В 20 – 30-ті роки ХХ ст.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор,
КАЛІНІЧЕНКО ВОЛОДИМИР
ВІКТОРОВИЧ
Харківський національний
університет ім. В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
НЕСТУЛЯ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Полтавський кооперативний інститут,
завідувач кафедри філософії
та політології
- кандидат історичних наук, доцент
КУДЕЛКО СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ,
Харківський національний
університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри історіографії,
джерелознавства та археології
Провідна установа - відділ регіональних проблем історії України
Інституту історії України НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “14” березня 2001 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий “12” лютого 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА_ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах незалежної держави й національно-культурного відродження українського народу історичне краєзнавство набуває нового якісного змісту. Воно стає дієвим засобом піднесення патріотизму, національної свідомості народу. Проблеми, які постають перед сучасними вітчизняними краєзнавцями, зумовлюють необхідність вивчення й осмислення досвіду практичної діяльності організаторів краєзнавчого руху в минулому. У цьому контексті дослідження масштабного краєзнавчого руху міжвоєнного періоду на Харківщині заслуговує на увагу істориків.
Водночас, краєзнавчі студії – це не тільки локальні й прикладні дослідження, але й частина роботи з написання фундаментальних історичних праць. Усе це вимагає більш глибокого й повного вивчення процесів становлення й розвитку історичного краєзнавства в тих регіонах країни, де воно має свої глибокі корені й давні традиції, особливо на переломних, визначальних етапах вітчизняної історії.
Об'єктом дослідження є розвиток історичного краєзнавства на Харківщині в перші пореволюційні десятиріччя, коли його тріумфальний зліт у 20-ті роки змінюється трагедією “репресованого краєзнавства” 30-х років. Зокрема вивчаються основні напрямки й етапи краєзнавчої роботи на Харківщині, усебічно аналізуються методи й форми діяльності краєзнавців регіону в 1920-1930-і роки.
Хронологічні межі дисертації – 1920 – 1930-ті роки, які становлять окремий етап у розвитку історичного краєзнавства в Україні. Для забезпечення логіки викладу в роботі здійснено окремі екскурси поза вказаний період.
Територіальні межі дослідження охоплюють адміністративні кордони сучасної Харківської області, що становить ядро історичного, економічного й культурного регіону Слобідської України.
Дисертація є органічною складовою частиною комплексних програм із дослідження регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України й кафедри історії України Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.
Представлена до захисту дисертація має на меті всебічно розглянути складний і суперечливий процес розвитку історико-краєзнавчих досліджень у регіоні міжвоєнного періоду, його рушійні сили та динаміку.
Основні завдання дослідження: з'ясувати закономірності і специфічні риси розвитку історичного краєзнавства на Харківщині в 20-30-х роках ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ХАРКІВЩИНІ В 20 – 30-ті роки ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок