Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості мінливості кількісних ознак у гібридів сої та їх використання в селекції скоростиглих сортів

Особливості мінливості кількісних ознак у гібридів сої та їх використання в селекції скоростиглих сортів

Назва:
Особливості мінливості кількісних ознак у гібридів сої та їх використання в селекції скоростиглих сортів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут землеробства
Української Академії аграрних наук
Романюк Лідія Сергіївна
УДК 635:655;631:527,575.22;631,521
Особливості мінливості
кількісних ознак у гібридів сої та їх використання в селекції скоростиглих сортів
Спеціальність 06.01.05 - селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті землеробства Української академії аграрних наук протягом 1988-2000 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Михайлов Вячеслав Григорович,
Інститут землеробства УААН, заступник директора,
завідувач лабораторії селекції сої
Офіційні опоненти : | доктор сільськогосподарських наук, професор
Яшовський Іван Вікторович
Інститут землеробства УААН, головний науковий співробітник відділу селекції круп’яних культур
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Кобизєва Любов Никифорівна ,
Інститут рослинництва ім. Юр’єва УААН,
завідувач лабораторії генетичних ресурсів зернових і круп’яних культур
Провідна установа: |
Білоцерківський державний аграрний університет,
м. Біла Церква
Захист відбудеться “ 29 ” червня 2004 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН
 
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту землеробства УААН
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розіслано “ 29 ” травня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, кандидат сільськогосподарських наук |
Л.О.Кравченко


Загальна характеристика роботи
Соя є цінною продовольчою та технічною культурою, про що свідчить ріст виробництва її насіння в світі від 161,4 до 189,5 мільйонів тон з 2000 по 2003 рік. На Україні площі під цією культурою збільшились з 61 (в 2000 році) до 100 тисяч гектарів (в 2003 році), а виробництво насіння відповідно з 64 до 110 тисяч тон. Подальше зростання виробництва сої неможливе без створення і впровадження у виробництво нових, більш урожайних сортів, здатних давати стабільні врожаї високоякісного насіння, придатних до вирощування за інтенсивними технологіями.
Однією з найбільш складних частин селекційного процесу, яка долається головним чином за рахунок інтуїції та мистецтва селекціонера, є відбір родоначальних рослин із великої кількості гетерогенних популяцій і оцінка генотипів на мікроділянках в первинних селекційних розсадниках.
Виділення кращих генотипів шляхом відбору ускладнено значним модифікуючим впливом факторів зовнішнього середовища на кількісні ознаки. Виявлення закономірностей мінливості та успадкування кількісних ознак, кореляційних залежностей між кількісними ознаками та простими індексами в гетерогенній популяції являється актуальним. Окремим аспектам цих проблем присвячено цілий ряд досліджень М.І.Корсакова, А.К.Лещенко, В.І.Січкаря, В.Г.Михайлова, Т.С.Сєдової, П.П.Булах, А.Б.Будак, В.М.Колота, В.Н.Алпатьева та інших вчених, однак, отримані результати ще не повністю розкривають дану проблему.
Актуальність наукових досліджень обумовлена ще недостатньою вивченістю особливостей мінливості та успадкування ознак рослин сої особливо в гібридних популяціях в залежності від генотипів батьківських форм та модифікуючих факторів зовнішнього середовища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною досліджень лабораторії селекції і насінництва сої Інституту землеробства УААН згідно з НТП “Кормовиробництво”, завдання “Створити та передати на державне сортовипробування скоростиглий високопродуктивний сорт з урожайністю зерна 25-28 ц/га, тривалістю періоду вегетації 100-105 днів, вмістом білка в насінні 40-42%, придатний для вирощування в Лісостепу і Поліссі України.” (номер державної реєстрації 0196U0184060)
Мета досліджень полягала у виявленні особливостей мінливості важливіших господарських ознак у гібридів сої, в удосконаленні методів відбору цінних генотипів, створенні вихідного матеріалу та скоростиглого високопродуктивного сорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості мінливості кількісних ознак у гібридів сої та їх використання в селекції скоростиглих сортів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок