Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Україна і Польща: особливості розвитку двосторонніх відносин (1991–2004 рр.)

Україна і Польща: особливості розвитку двосторонніх відносин (1991–2004 рр.)

Назва:
Україна і Польща: особливості розвитку двосторонніх відносин (1991–2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬННИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Гевко Вікторія Романівна
УДК 327 (477+478)
Україна і Польща: особливості розвитку двосторонніх відносин (1991–2004 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Алексієвець Леся Миколаївна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
кафедра стародавньої і середньовічної історії, доцент
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
Сербіна Наталія Федорівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного
університету імені Т. Г. Шевченка, кафедра країнознавства, доцент
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана
Франка, історичний факультет, кафедра новітньої
історії України, (м. Львів)
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 23 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Із здобуттям Україною незалежності та отриманням Польщею політичної свободи розпочався активний процес формування нової моделі міждержавних українсько-польських відносин, як незалежних та демократичних держав. Нова сторінка в багатовіковій історії зв'язків українського та польського народів головним чином пов'язана з процесом формування та реалізації стратегічного партнерства в об'єднаній Європі. Тому, в умовах розбудови і утвердження України й Польщі виникає необхідність об'єктивного дослідження особливостей налагодження і розвитку українсько-польських двосторонніх відносин протягом 1991–2004 рр. Важливу роль тут відіграють також етнічна спорідненість, близькість культур, історичних традицій, геополітичних і геостратегічних цілей, прагнення держав інтегруватись до західноєвропейських структур. Наукове вивчення досвіду українсько-польських зв'язків на основі історичних фактів та джерел з широким використанням архівних документів і матеріалів – є важливим й актуальним завданням української історіографії.
Актуальність започаткованого дослідження зумовлена ще й тим, що існуючі на сучасному етапі наукові праці, присвячені українсько-польським відносинам, розкривають далеко не усі аспекти такої взаємодії. Це пояснюється незначною віддаленістю у часі, незавершеністю процесу, варіативністю двосторонніх стосунків, що вимагає подальшого ґрунтовного, цілісного і об'єктивного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках наукової проблематики історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка "Україна в контексті європейської історії" (Рішення вченої ради Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Протокол № 4 від 24 грудня 1998 р.).
Мета і завдання дослідження: проаналізувати основні події історії налагодження і розвитку українсько-польських міждержавних взаємин протягом 1991–2004 рр., визначити основні закономірності та тенденції становлення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща (РП).
Метою продиктовані основні завдання:–
проаналізувати стан дослідження проблеми та джерельну базу;–
висвітлити історико-політичні передумови та чинники налагодження українсько-польської співпраці в нових геополітичних умовах;–
дослідити основні тенденції процесу становлення і розвитку політичних зв'язків, механізми формування й реалізації повноцінних двосторонніх відносин та їх трансформацію на рівень стратегічного партнерства;–
показати місце українсько-польських стосунків у структурі міжнародних відносин та значення стратегічних відносин України й Польщі для забезпечення миру й стабільності у Центрально-Східній Європі;–
проаналізувати вплив євроатлантичних процесів інтеграції на розвиток українсько-польських взаємин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Україна і Польща: особливості розвитку двосторонніх відносин (1991–2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок