Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК МЕТОДОЛОГІЯ СИНТЕЗУ ЗНАНЬ ПРО ЛЮДИНУ

ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК МЕТОДОЛОГІЯ СИНТЕЗУ ЗНАНЬ ПРО ЛЮДИНУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК МЕТОДОЛОГІЯ СИНТЕЗУ ЗНАНЬ ПРО ЛЮДИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І. МЕЧНИКОВА
Петриківська Олена Сергіївна
УДК 165.2:168.522:001.8 (043.3)
ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК МЕТОДОЛОГІЯ
СИНТЕЗУ ЗНАНЬ ПРО ЛЮДИНУ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
 
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії природничих факультетів філософського факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Чайковський Олександр Владиславович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова, завідувач кафедри
філософії природничих факультетів
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Івакін Олексій Аркадійович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Левченко Віктор Леонідович,
Одеський національний політехнічний університет
доцент кафедри філософії і методології науки
Провідна установа - Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра філософії і методології
науки, Міністерство освіти і науки України
(м. Київ)
Захист відбудеться “26” квітня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Новосельського, 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Пастера, Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “21” березня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Сумченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Філософська антропологія, у якій людина є вихідним пунктом і головним об'єктом філософування, була обрана в дисертації як сучасна парадигма філософського розуміння людини, людського буття і методологічна основа для синтезу знань про людину.
Сьогодні поставлена проблема шляхів і форм інтеграції наукових знань про людину, створення єдиної узагальненої концепції людини. Протягом останнього століття у рамках наук про людину сконцентрувався найбагатший емпіричний і теоретичний матеріал. Аналіз ситуації, яка склалася в науках про людину, особливо важливий сьогодні, коли наука переходить у новий вимір – постнекласичний. У цьому новому вимірі народжується і нове розуміння людини. Від окремих наук сьогодні йдуть могутні імпульси до цілісного пізнання людини. При розробці теоретичних основ комплексних досліджень людини, методів їхньої організації і проведення помітною тенденцією стає витиснення філософії науковими парадигмами. Розгляд проблем пізнання специфіки буття людини як і раніше пов'язують із класичною філософською методологією. Не враховується при цьому, що в ХХ столітті спостерігається зміна тематики філософського мислення. Вирішальними є два перетворення: зміна розуміння розуму і ролі суб'єкта, розробленого у Новий час. Досвід сучасності виявляє нову антропологічну реальність. Це - людина грані тисячоріч, доби психоаналізу й Інтернету, пережитого тоталітарного досвіду, віртуальних практик, сексуальної і гендерної революцій. Ця людина не тотожна класичному суб'єкту європейської антропології і метафізики. Тому поставлене питання про застосовність для пояснення людини теорій, автори яких претендували на універсальність. У постструктуралізмі ставиться під сумнів можливість узагальнення людського досвіду як такого, формулювання антропологічних законів, уніфікованої сутності людини.
Неминуче виникає питання: чи вичерпав свій евристичний потенціал принцип цілісності людини, суспільства і культури?
Необхідною умовою наукової постановки питання про природу людини є критичне засвоєння найбагатшого досвіду філософських пошуків, систематизація їх у вигляді підходів, типів філософських вчень про людину, виявлення внутрішніх зв'язків між ними і теоретичними результатами конкретних наук про людину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК МЕТОДОЛОГІЯ СИНТЕЗУ ЗНАНЬ ПРО ЛЮДИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок