Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку

Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку

Назва:
Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кравченко Вікторія Олександрівна
УДК 339.5
Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку
Спеціальність 08.05.01- світове господарство і міжнародні
економічні відносини
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макогон Юрий Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович, директор Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Мікула Надія Анатоліївна, Інститут регіональних досліджень НАН України (м. Львів), провідний науковий співробітник відділу проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва.
Провідна установа:
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України (м. Київ), відділ зовнішньоекономічних досліджень.
Захист відбудеться 8 липня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 07 червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток господарського співробітництва на міжнародному рівні базується на об’єктивній необхідності існування міжнародних економічних зв’язків, на базі організаційних і правових механізмів, що дозволяють здійснювати відповідні дії, та взаємній зацікавленості учасників у розвитку міжнародних зв’язків. Повноцінне міжнародне співробітництво неможливе без одночасної наявності всіх названих вище елементів. В той час, коли в різних регіонах світу поглиблюються інтеграційні процеси, а перед Україною, яка майже не має самостійного досвіду щодо участі в інтеграційних процесах, гостро постає питання щодо форм її участі у світовому господарстві, надзвичайно важливо зрозуміти, як розвивається інтеграція національних економік у цілому і як співвідноситься з цим входження України в процеси, що відбуваються у світовій економіці.
Складовою частиною загальної системи світового господарства є зовнішньоекономічний сектор сучасної держави. Системи і підсистеми світового господарства перебувають в складній діалектичній взаємодії, взаємодоповнюючи одна одну. Одним з напрямів розв’язання кардинальних проблем внутріш-нього розвитку, необхідною складовою зовнішньоекономічної стратегії Украї-ни стало вирішення питань щодо її ставлення до міжнародних економічних об’єднань та інтеграційних процесів. Особливої уваги потребує дослідження процесу інтеграції та сучасного розвитку міжнародних та внутрішніх інституцій, що здійснюють значний вплив на розвиток сучасних зовнішньоекономічних зв’язків як на світовому, так і на регіональному рівні.
Дослідження механізму інституціонального забезпечення зовнішньоеконо-мічної діяльності України в умовах перехідної економіки набувають все більшої актуальності. Вагомий внесок в дослідження проблем розвитку зовнішньо-економічної діяльності України та формування інституціональних засад в контексті світового та регіонального розвитку здійснили В.Андрійчук, В.Амітан, О.Амоша, І.Бінько, В.Будкін, І Бураковський, О.Власюк, В.Геєць, Б.Губський, М.Долішній, А.Кредісов, Д.Лук’яненко, Ю.Макогон, В.Новицький, В.Пила, А.Мокій, О.Чмир, М.Чумаченко, О.Шнирков, В.Янукович.
Теоретичним осмисленням та практичним обґрунтуванням необхідності інтеграційного розвитку країн займалися Ж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок