Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформація корпоративних стратегій іноземних комерційних банків в умовах глобалізації

Трансформація корпоративних стратегій іноземних комерційних банків в умовах глобалізації

Назва:
Трансформація корпоративних стратегій іноземних комерційних банків в умовах глобалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАціональна Академія наук україни
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Кутовенко Віталій Миколайович
УДК: 339.727
Трансформація корпоративних стратегій іноземних комерційних банків
в умовах глобалізації
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі глобалістики, геополітики і геоекономіки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ГАВРИЛЮК Олег Вікторович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий співробітник
відділу глобалістики, геополітики і геоекономіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єфименко Тетяна Іванівна,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, головний науковий співробітник відділу фінансово-монетарного регулювання
кандидат економічних наук, доцент
Мусієць Тетяна Вікторівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, доцент кафедри міжнародних фінансів
Захист відбудеться 10 червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий «8» травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н. |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключовим процесом розвитку світової економіки наприкінці ХХ – початку ХХІ століть стала прогресуюча глобалізація, якісно новий етап інтернаціоналізації господарського життя. Особливо активно глобалізаційні процеси впливають на функціонування світової фінансової системи, зокрема на основні її суб’єкти – банки, що позначається на трансформації їх стратегій. На сьогодні в структурі міжнародних економічних відносин банки займають визначне місце, оскільки від їх діяльності залежить ефективність суспільного виробництва, а за посилення інтернаціоналізації й глобалізації вони стали найважливішими фінансовими посередниками, оскільки забезпечують фінансовими ресурсами й послугами всіх учасників зовнішньоекономічних зв’язків. Активно відбувається процес концентрації банківського капіталу через злиття й поглинання (ЗІП), розвиток глобальних інформаційно-фінансових мереж, що прискорює рух міжнародних фінансових потоків, зростає конкуренція на національних і міжнародних фінансових ринках, лібералізується економічна політика держав, особливо в розвинутих країнах – основних постачальниках міжнародних фінансових ресурсів. Усе це сприяє транснаціоналізації банківського бізнесу (глобальний синергізм, трансферт коштів і управлінського досвіду, формування глобальної інфраструктури маркетингу) та вимагає від банків впровадження конкурентоспроможних моделей функціонування. З огляду на викладене, проведення комплексного аналізу корпоративних стратегій іноземних комерційних банків, їх розвитку та трансформацій, що спричинені динамікою глобалізації, є своєчасним та актуальним науковим завданням як з теоретичних, так і з практичних засад, особливо з огляду на інтеграцію України до світового ринку, зростаючу залежність країни від глобальних процесів та необхідність нівелювання/передбачення негативних аспектів останніх.
Вагомий внесок у дослідження проблем діяльності фінансових інститутів в умовах глобалізації й трансформації їх стратегій внесли такі відомі зарубіжні вчені, як І.Ансофф, В.Вергун, Дж.Даннінг, Х.У.Деріг, П.Друкер, Г.Марковіц, М.Портер, П.Роуз, Дж.Сорос, А.Стрікленд, А.Томпсон, Т.Фішер, М.Фрідман, У.Шарп, а також вітчизняні та російські фахівці: О.Барановський, О.Білорус, О.Гаврилюк, А.Гальчинський, В.Геєць, А.Гриценко, С.Гур’янов, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Трансформація корпоративних стратегій іноземних комерційних банків в умовах глобалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок