Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ СТРУКТУР ОУН ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1939-1955 рр.

ДІЯЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ СТРУКТУР ОУН ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1939-1955 рр.

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ СТРУКТУР ОУН ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1939-1955 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Іщук Олександр Степанович
УДК 94(477):329.78„1939/1955“
ДІЯЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ СТРУКТУР ОУН
ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1939-1955 рр.
Спеціальність 09.00.12 – Українознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі давньої на нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії
України, директор Центру Українознавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Лисенко Олександр Євгенович,
завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук, асистент кафедри
новітньої історії історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Патриляк Іван Казимирович
Провідна установа Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 7 грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 108).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 07.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник В.М. Піскун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена, по-перше, необхідністю вивчення діяльності молодіжних структур Організації Українських Націоналістів (ОУН) в період 1939-1955 років як складової українського національно-визвольного руху; по-друге, необхідністю в написанні узагальнюючого дослідження про діяльність молодіжних структур ОУН на українських землях у роки Другої світової війни та в повоєнний час; по-третє, інтересами об’єктивного аналізу причин і наслідків створення, а також методів і форм боротьби українських молодіжних організацій національного спрямування; по-четверте, потребою глибшого студіювання вітчизняної політичної і військової історії ХХ століття; по-п’яте, потребами подальшого наукового використання архівних фондів Служби безпеки України, в яких міститься інформація про ОУН.
Актуальність дослідження обумовлюється також зростаючим впливом історичних досліджень для інформування сучасного покоління, вивченням попереднього історичного досвіду з метою запобігання аналогічних помилок у майбутньому, бо хоч боротьба ОУН завершилася поразкою, однак значна частина української молоді тоді пройшла вишкіл або перебувала під впливом українських націоналістичних молодіжних організацій, що відбилося на формуванні її світогляду та долі. Таким чином, аналіз заявленої в дисертації проблеми сприяє не лише глибшому розумінню участі молоді в боротьбі ОУН за створення незалежної української держави, але й дозволяє краще осягнути її роль та місце в цій боротьбі, а також її причини і характер, вплив на сьогодення.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної наукової програми, затвердженої постановами Президії Верховної ради України та Кабінету Міністрів України про підготовку й видання багатотомної науково-документальної серії книг “Реабілітовані історією”.
Хронологічні рамки дисертаційної роботи охоплюють період від початку Другої світової війни до остаточного розгрому підпілля ОУН, і, відповідно, його молодіжних організацій органами держбезпеки СРСР в середині 1950-х років. Нижньою часовою межею обрано початок Другої світової війни, який створив нові умови для розгортання молодіжного націоналістичного руху внаслідок радянізації західноукраїнського регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ СТРУКТУР ОУН ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1939-1955 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок