Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ СПОЛУК Pd(II) ТА Pt(II) З КРАУН-ЕФІРАМИ ТА ТІОАМІДНИМИ ЛІГАНДАМИ, ІМОБІЛІЗОВАНИМИ НА ПОВЕРХНІ ПОЛІМЕРІВ ТА СИЛОХРОМУ

КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ СПОЛУК Pd(II) ТА Pt(II) З КРАУН-ЕФІРАМИ ТА ТІОАМІДНИМИ ЛІГАНДАМИ, ІМОБІЛІЗОВАНИМИ НА ПОВЕРХНІ ПОЛІМЕРІВ ТА СИЛОХРОМУ

Назва:
КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ СПОЛУК Pd(II) ТА Pt(II) З КРАУН-ЕФІРАМИ ТА ТІОАМІДНИМИ ЛІГАНДАМИ, ІМОБІЛІЗОВАНИМИ НА ПОВЕРХНІ ПОЛІМЕРІВ ТА СИЛОХРОМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л.В.ПИСАРЖЕВСЬКОГО
КРАВЧЕНКО ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 541.49:541.6:546.92;546.98
КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ СПОЛУК Pd(II) ТА Pt(II) З КРАУН-ЕФІРАМИ
ТА ТІОАМІДНИМИ ЛІГАНДАМИ, ІМОБІЛІЗОВАНИМИ НА ПОВЕРХНІ ПОЛІМЕРІВ ТА СИЛОХРОМУ
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної Академії наук України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Костянтин Борисович
Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, радник при дирекції.
Офіційні оппоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця,
завідувач кафедри.
кандидат хімічних наук
Графов Андрій Вадимович
Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться 10 жовтня 2000 р. о 10 год. на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 07 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Дослідження комплексів металів, закріплених на поверхні твердих носіїв, широко розгорнулось останнім часом. Визначено найбільш важливі області практичного застосування іммобілізованих лігандів та комплексів іонів металів з ними: 1) вилучення, концентрування та розділення іонів металів на їх поверхні; 2) отримання привитих металокомплексних каталізаторів для процесів органічного синтезу і каталітичної очистки газів; 3) отримання нових сорбентів-детоксикантів, носіїв медичних препаратів, твердофазних засобів для аналізу, контролю та медичної діагностики.
Хоча дослідження взаємодії іонів металів з іммобілізованими на поверхні твердих носіїв речовинами проводяться досить давно, відома велика кількість таких речовин, літературні дані щодо стійкості, складу та будови іммобілізованих комплексів дуже обмежені, хоча, безумовно, отримання таких даних про привиті металокомплекси та співставлення їх з відповідними характеристиками аналогічних комплексів у розчинах та в кристалічному стані дозволяють розраховувати на поповнення хімії координаційних сполук новими даними та виявити незвичайні властивості привитих комплексів.
Актуальність даної роботи визначається необхідністю встановлення змін у комплексоутворюючих властивостях краун-ефірів та тіоамідних сполук при їх жорсткому закріпленні на поверхні твердих носіїв, які проявляються при їх взаємодії з сполуками Pd(II) та Pt(II), виявлення складу та будови, а також оцінка стійкості утворюваних при цьому комплексів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт ІФХ НАН України за темою "Гетерогенні реакції координаційних сполук з екологічно важливими іонами металів та малими молекулами" (№ держреєстрації №0197U006586, 1997-99 рр.) та в рамках науково-дослідного проекту "Вивчення проявів релятивістського ефекту в редокс властивостях благородних металів з м'якими лігандами" (договір №Ф4/373-97, 1997-1999 рр.).
Мета та задачі дослідження. Головною метою даної роботи було встановлення змін у властивостях речовин, що відбуваються при їх ковалентному закріпленні на поверхні твердих полімерних носіїв, на основі вивчення взаємодії солей паладію(ІІ) та платини(ІІ) з іммобілізованими на поверхні твердих носіїв лігандами, що містять краун-ефіри або тіоамідні групи, та їх порівняння з аналогічними процесами у розчинах.
Наукова новизна одержаних результатів. Виявлено та вивчено принципово новий спосіб взаємодії іммобілізованих калійвмісних краун-ефірів з платиновими металами, що полягає у використанні відповідних комплексів, зв'язаних з полімерною матрицею, для сорбції паладій- та платинувмісних аніонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ СПОЛУК Pd(II) ТА Pt(II) З КРАУН-ЕФІРАМИ ТА ТІОАМІДНИМИ ЛІГАНДАМИ, ІМОБІЛІЗОВАНИМИ НА ПОВЕРХНІ ПОЛІМЕРІВ ТА СИЛОХРОМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок