Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

РОЗРОБКА ТА ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
ДЕМЧЕНКО Анатолій Іванович
УДК 622.268.12:622.833
РОЗРОБКА ТА ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.02. – „Підземна розробка родовищ корисних копалин”
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів Національної академії наук України (м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Ільяшов Михайло Олександрович, провідний науковий співробітник Інституту фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Назимко Віктор Вікторович, професор Донецького національного технічного університету Міністерства освіти та науки (м. Донецьк)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Курченко Едуард Петрович, завідувач лабораторією проведення та підтримання гірничих виробок Донецького науково-дослідного вугільного інституту Мінпаливенерго України (м. Донецьк)
Провідна установа:
Український державний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Захист відбудеться "14" листопада 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІФГП НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72
Автореферат розісланий "12" жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 11.184.02,
кандидат технічних наук О.В. Гладка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потужність вугільної шахти суттєво залежить від системи розробки, що використовується. Найбільш ефективною, з точки зору навантаження на лаву за газовим фактором, є комбінована система розробки довгими стовпами за простяганням з повторним використанням відкатного штреку в якості повітряпостачального та видачею відпрацьованого струменя на фланговий вентиляційний хідник. Ця система розробки дозволяє досягати максимального навантаження на лаву та швидкості її посування. Однак, при цій системі розробки, потрібно підтримувати відкатний штрек позаду очисного вибою на межі з виробленим простором, що значно знижує його стійкість. Причому, при швидкості посування очисних вибоїв більш ніж 5 м/добу досвіду охорони та підтримання виїмкових виробок дуже мало. Крім цього, у великої кількості шахтопластів в покрівлі залягають потужні, міцні та монолітні породні шари, які приймають участь у формуванні розвантаженої зони та перерозподілі напружень у гірничому масиві, що вміщує виїмкові виробки. Тому, визначення раціональних параметрів підтримання та охорони виїмкових виробок, при їх повторному використанні на дільницях з швидкістю посування лав більшою за 5м/добу, що дозволять підвищити стійкість виробок та знизити витрати на їх підтримання, є важливою та актуальною задачею при підземній розробці вугільних пластів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Розробка та обґрунтування способів забезпечення стійкості виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів становить один із наукових напрямків інституту фізики гірничих процессів НАН України. Дисертаційна робота є частиною досліджень по темам: „Вид напруженого стану вугілля та фазовий стан метану в ньому при руйнуванні” (№ ДР 0102U003845), „Граничний стан вугілля та фазовий стан метану в ньому при нерівнокомпонентному стисканні” (№ ДР 0197U008905).
Мета роботи - розробка та обґрунтування способів забезпечення стійкості виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів за рахунок використання несучої здатності міцних породних шарів покрівлі та керування розвитком розвантаженої зони, що знижують витрати на підтримку виробок.
Для досягнення поставленої мети були сформульовані наступні задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК ПРИ ІНТЕНСИВНІЙ ВІДРОБЦІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок