Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ПЕРВИННОЇ ІНВАЛІДНОСТІ, ФАКТОРИ РИЗИКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

ДИНАМІКА ПЕРВИННОЇ ІНВАЛІДНОСТІ, ФАКТОРИ РИЗИКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

Назва:
ДИНАМІКА ПЕРВИННОЇ ІНВАЛІДНОСТІ, ФАКТОРИ РИЗИКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
БАБІЙЧУК ЮРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 616.248: 616 – 036.865
ДИНАМІКА ПЕРВИННОЇ ІНВАЛІДНОСТІ, ФАКТОРИ РИЗИКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
14.01.27 - пульмонологія
АВТОРЕФЕРАТ
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: Офіційні опоненти: Провідна установа: доктор медичних наук, професор Мостовий Юрій Михайлович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб - доктор медичних наук, професор Дзюблик Олександр Ярославович, Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, завідувач відділення технологій лікування НЗЛ - доктор медичних наук, професор Петренко Василь Іванович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра фтизіатрії і пульмонології
Захист відбудеться "_25_" листопада 2002 р. об _11___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім Ф.Г. Яновського АМН України (03680, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім Ф.Г. Яновського АМН України (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
Автореферат розісланий 23 жовтня_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Бронхіальна астма (БА) - хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, що належить до найпоширеніших хвороб внутрішніх органів (Фещенко Ю.І., 2000; Яшина Л.О. і співавт., 2001).
Поширеність БА в розвинених країнах складає 5-7%, а в деяких регіонах досягає 15%, в Україні цей показник коливається в значно нижчих межах, що пов'язано з пізньою діагностикою захворювання, помилками у веріфікації цього патологічного стану (Дзюблик О.Я. і співавт., 2001).
Із прийняттям “Інструкції з діагностики та лікування пневмонії, бронхіальної астми, хронічного бронхіту” (наказ МОЗ України №311 від 30.12.1999 р.) у державі значно покращилась курація хворих, що страждають на БА. Вдосконалився моніторинг захворювання, зросла кількість хворих, що приймають базисну терапію.
Незважаючи на певні успіхи в організації діагностично-лікувальних заходів при БА, існує низка питань, вивчення яких лише розпочалося або знаходиться у стані пошуку наукових гіпотез стосовно їх розв'язання (Ільницький І.Г., 2000).
Однією з таких є проблема інвалідизації при БА. Відомо, що незважаючи на застосування найсучасніших методологій діагностики та лікування будь-якого захворювання, в тому числі і БА, є певний прошарок пацієнтів, у яких патологічний процес прогресує і призводить до інвалідності. Цей феномен неодноразово аналізували з соціально-економічних позицій (Нестеров В.А., 1977), ролі спадковості (Чучалин А.Г., 2000), у зв'язку з демографічними змінами (Balder В., 1998), іншими чинниками (Петренко В.І., 2000). Вірогідно, що кожен з них певною мірою впливає на інвалідизацію, і завданням вчених, лікарів, організаторів охорони здоров'я є вивчення вагомості різних факторів у кожний конкретний період соціально-економічного розвитку держави.
За даними ВООЗ, нині інваліди становлять близько 10% всього населення земної кулі, кількість їх сягає 650 млн. осіб. Зміна соціально-економічних умов, принципів визначення інвалідності і підходів до вирішення питань реабілітації інвалідів суттєво вплинула на рівень, структуру, особливості інвалідності населення і викликала перерозподіл чинників, що її визначають. З набуттям Україною незалежності проблеми інвалідизації при захворюваннях внутрішніх органів, а БА зокрема, вивчались недостатньо (Сердюк А.М. і співавт., 1998).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИНАМІКА ПЕРВИННОЇ ІНВАЛІДНОСТІ, ФАКТОРИ РИЗИКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок