Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спосіб та засоби багатоабонентської доставки повідомлень у комп'ютерних мережах

Спосіб та засоби багатоабонентської доставки повідомлень у комп'ютерних мережах

Назва:
Спосіб та засоби багатоабонентської доставки повідомлень у комп'ютерних мережах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Халдун Абдель Карим Ахмад Бесуль
(Йорданія)
УДК 681.3
Спосіб та засоби багатоабонентської доставки
повідомлень у комп'ютерних мережах
Спеціальність 05.13.13 - Обчислювальні машини,
системи і мережі
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", на кафедрі обчислювальної техніки
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Луцький Георгій Михайлович, НТУУ "КПІ", завідувач кафедрою ОТ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Печурін Микола Капітонович, Державний комітет зв'язку та інформатизації України, начальник управління
кандидат технічних наук, доцент Балашов Андрій Юрійович, Київський міжнародний університет цивільної авіації, доцент кафедри Обчислювальних машин, систем та мереж
Головна організація Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, відділ 9, “Технічна діагностика”
 
Захист відбудеться "_21_"_травня_ 2001 р. о 14:30 на засіданні спеціалізованої ради Д 26.002.02 у НТУУ "КПІ (м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306).
Відзиви на автореферат у двох екземплярах, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: пр. Перемоги, 37, м. Київ 03056, вченому секретарю НТУУ "КПІ.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"
Автореферат розісланий 20 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради, кандидат технічних наук, доцент М.М. Орлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи обумовлена широким використанням сучасних комп'ютерних мереж для спільної передачі даних, аудіо і відео інформації. Кожний із цих видів інформації висуває свої вимоги до умов передачі. Наприклад, основною вимогою до передачі аудіо інформації є забезпечення мінімальної допустимої затримки передачі інформаційних блоків у вузлах комутації, навіть за рахунок втрати окремих кадрів, як це робиться в мережах Frame Relay. В свою чергу, при передачі цифрової інформації (даних) помилки мають бути виключені повністю. При цьому трафік може змінюватися в широких межах. Ці суперечливі вимоги необхідно враховувати при організації спільної передачі інформації. Як правило, більшість відомих способів управління інформаційними потоками в основному зорієнтовані на передачу даних і неефективні для передачі аудіо і відео інформації. З огляду на зростаючу частку аудіо і відео інформації в загальному інформаційному потоці, виникає необхідність у розробці і дослідженні ефективних методів маршрутизації.
Однією з особливостей сучасних комп'ютерних мереж є перехід від використання пасивних систем передачі даних до активних систем передачі інформації, в яких активне комутаційне устаткування (концентратори, комутатори і маршрутизатори) управляє передачею інформації в мережі, забезпечуючи максимальну швидкість передачі і необхідний рівень сервісу.
Дотепер для передачі інформації на великі відстані, як правило, використовувались низькошвидкісні канали передачі інформації. У цьому випадку затримка передачі інформації, в основному, визначалась каналами зв'язку, а не комутаційними вузлами. Використання швидкісних каналів передачі інформації знижує затримки і тим самим збільшує роль комутаційних вузлів. Таким чином, при розробці способів і засобів маршрутизації потоків даних основна увага повинна бути приділена скороченню часу затримки інформації в комутаційних вузлах. Одним із шляхів вирішення даної задачі є організація на базі маршрутизаторів віртуальних підмереж.
Крім того, стрімке збільшення інформації, що маршрутизується вимагає значного збільшення продуктивності маршрутизаторів. Зокрема у глобальній мережі Internet пропускна спроможність маршрутизаторів подвоюється кожні півтора роки, а таблиці маршрутів – кожні дев'ять місяців.
Таким чином, розробка і дослідження способів і засобів, спрямованих на підвищення ефективності комп'ютерних мереж за рахунок більш ефективної організації багатоабонентської доставки повідомлень, є актуальною і має теоретичне і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Спосіб та засоби багатоабонентської доставки повідомлень у комп'ютерних мережах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок