Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІБРИДИЗАЦІЇ В СВИНАРСТВІ ШЛЯХОМ РОТАЦІЙНОЇ ЗМІНИ ПЛІДНИКІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІБРИДИЗАЦІЇ В СВИНАРСТВІ ШЛЯХОМ РОТАЦІЙНОЇ ЗМІНИ ПЛІДНИКІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІБРИДИЗАЦІЇ В СВИНАРСТВІ ШЛЯХОМ РОТАЦІЙНОЇ ЗМІНИ ПЛІДНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ державний АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАЗАРЕНКО ІННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 636.4.082.26
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІБРИДИЗАЦІЇ В СВИНАРСТВІ ШЛЯХОМ РОТАЦІЙНОЇ ЗМІНИ ПЛІДНИКІВ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник : кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Лісний Віктор Анатолійович
Херсонський державний аграрний університет
кафедра розведення та генетики с.-г. тварин
Офіційний опонент : доктор сільськогосподарських наук, професор
Агапова Євгенія Михайлівна
Одеський державний сільськогосподарський
інститут, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії
Офіційний опонент : кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Пелих Наталія Леонідівна
Херсонський державний аграрний університет
кафедра спеціальної зоотехнії
Провідна установа : інститут свинарства УААН, Міністерства аграрної
політики Ураїни, м. Полтава
Захист відбудеться 12 вересня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.830.02 у Херсонському державному аграрному університеті (73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23, головний учбовий корпус, аудиторія 64).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23, головний учбовий корпус.
Автореферат розісланий 10 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради __________ Карапуз В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Практика розвинутих країн свідчить, що поповнення дефіциту мяса (більше 42%) вирішується за рахунок галузі свинарства, яка завдяки біологічним особливостям сприяє швидкому нарощуванню дешевої та якісної продукції. В Україні виробництво і споживання м’яса свинини зай-має провідне місце. Розробка та перевірка у виробничих умовах методів, які сприяють підвищенню продуктивності тварин, завжди буде залишатися основним завданням в галузі свинарства, одним із основних факторів підвищення продуктивності свиней (незалежно від розмірів, напрямку і форми власності господарства). Поряд з поліпшенням умов годівлі та утримання важливе значення має також якісне удосконалення існуючих генотипів, створення нових порід, типів та ліній, перевірка їх на комбінаційну здатність, а також раціональне використання їх в регіональних програмах виробництва свинини ( Рибалко В.П., Буркат В.П., Березовський М.Д., 1994 ).
Україна має достатній генетичний потенціал свиней, яких використовують в системах гібридизації для одержання товарного молодняка (Рибалко В.П., 1996). Однак, у багатьох господарствах має місце безсистемне використання генофонду порід, що негативно впливає на формування стад.
Всі раніше розроблені та впроваджені у виробництво системи відтворення передбачали комплектування маточних стад товарних ферм та комплексів за ахунок племферм та племзаводів. В сучасних умовах виробники товарної свинини не мають можливостей постійно відновлювати основне стадо племінними тваринами із інших господарств. При такій системі відтворення стада, за рахунок саморемонту, коли в якості вихідних форм використовуються кнури спеціалізованих порід зарубіжної і вітчизняної селекції, виникає потреба у розробці певної системи використання батьківських форм (Коваленко В.П., Лісний В.А., 1995).
Отже, підставою для виконання досліджень за темою дисертації була необхідність вивчення ефективності різних варіантів дво- і трипородного схрещування та породно-лінійної гібридизації при використанні генетично дискретних порід, типів та ліній. Оскільки генетична відмінність сприяє отриманню гетерозису, ротаційна зміна плідників може забезпечити його прояв на протязі декількох поколінь. При цьому маточні стада комплектуються на першому етапі матками великої білої породи, а у подальшому передбачається комплектування маточних стад товарних ферм по- місними свинками кращих поєднань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІБРИДИЗАЦІЇ В СВИНАРСТВІ ШЛЯХОМ РОТАЦІЙНОЇ ЗМІНИ ПЛІДНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок