Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВУКОСИМВОЛІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЧАТКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКОСПОЛУЧЕНЬ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

ЗВУКОСИМВОЛІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЧАТКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКОСПОЛУЧЕНЬ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ЗВУКОСИМВОЛІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЧАТКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКОСПОЛУЧЕНЬ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Львова Надія Леонідівна
УДК 811.111’342.42’371
ЗВУКОСИМВОЛІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЧАТКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКОСПОЛУЧЕНЬ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність: 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германського, загального та порівняльного мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Левицький Віктор Васильович,
завідувач кафедри германського, загального та порівняльного мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калита Алла Андріївна,
завідувач кафедри фонетики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Дроздов Володимир Олександрович,
доцент кафедри теорії і практики перекладу Донецького національного університету
Провідна установа: Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, кафедра лексикології і стилістики англійської мови Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “ 17 ” листопада 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “24” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Пирлік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фоносемантика як розділ лінгвістики розглядає три типи фонетичних одиниць: фонеми, фонетичні ознаки і сполучення фонем. Класичними й традиційними були дослідження фонем у складі лексем, менш дослідженими залишалися сполучення звуків, особливо сукупність приголосних фонем, які є характерною рисою багатьох мов.
Аналізуючи знакові властивості звуків, лінгвісти часто звертали та звертають увагу на таке явище, як початкові сполучення двох (іноді трьох) приголосних. Так само, як окремим звукам, їм приписують символічні значення. Дж. Ферт ввів у науковий обіг термін “phonestheme” – “фонестема” для позначення сполучення фонем, з яким асоціюється певний зміст або значення. У нашому дослідженні не вживаються терміни фонестема або біфон (який також є вживаним у мовознавстві) для позначення таких сполучень приголосних, оскільки серед звукокомплексів, що досліджуються, є не тільки сполучення з двох елементів (біфони), але й з трьох, отже вони не є біфонами. Термін фонестема було запропоновано для позначення звукокомплексів з певним значенням або відтінком значення, а в дисертаційному дослідженні намагаємося довести, що англійські початкові сполучення приголосних мають певні звукосимволічні значення, отже вживання зазначеного терміну є передчасним та неприйнятним для цього етапу роботи. Тому для позначення початкових приголосних сполучень в дослідженні вживаються, як правило, слова звукокомплекси, оскільки вони мають якості звуків (артикулюються в певному місці певним чином) та фонокомплекси.
Проблема змісту/значення початкових сполучень фонем привертала увагу багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників, зокрема в Україні та на теренах СНД це питання вивчалося В.В. Левицьким, А.Б. Михальовим, С.В. Вороніним, А.М. Жерновей, В.І. Кушнериком, А.А. Калитою тощо. Сполучення приголосних фонем розглядали й американські та європейські науковці: Р.Вескот, Ф. Хаусхолдер, Дж. Ферт, Г. Марчанд, Л. Блумфілд, С. Ульман, Н. Маркел та Е. Хемп, М. Магнус та інші.
Проте до цього часу не достатньо вивчено звукосимволічні властивості початкових сполучень приголосних, не систематизовано їх значення та остаточно не доведено їх зв’язок із конотацією слова та тексту. Вирішення таких питань можливе тільки за допомогою сучасних методів дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗВУКОСИМВОЛІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЧАТКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКОСПОЛУЧЕНЬ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок