Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модульно-рейтингове навчання як засіб індивідуалізації навчального процесу у вищому технічному закладі

Модульно-рейтингове навчання як засіб індивідуалізації навчального процесу у вищому технічному закладі

Назва:
Модульно-рейтингове навчання як засіб індивідуалізації навчального процесу у вищому технічному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
олинський державний університет
імені Лесі Українки
Коваленко Валентина Григорівна
УДК 379. 825
Модульно-рейтингове навчання
як засіб індивідуалізації навчального процесу
у вищому технічному закладі
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Бондар Володимир Іванович, Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, директор Інституту педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Остапйовський Ігор Євгенович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет
імені В. Гнатюка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 11 березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К32.051.04 в Волинському державному університеті ім. Лесі Українки за адресою: 43021, м.Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету іменіЛесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, Винниченка, 30а.
Автореферат розісланий 10 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Трансформація національної системи освіти до європейського соціально-культурного простору вимагає технологічного переоснащення організаційних моделей сучасного навчально-виховного процесу. За таких умов виникає об'єктивна потреба у створенні дидактичних технологій, які задовільняють різносторонні освітні та професійні потреби кожної особистості та інтенсифікують навчальний процес. Важливою складовою педагогічного процесу стає особистісно-орієнтована взаємодія викладача і студента.
Демократизація cистеми вищої освіти та входження її до світового культурно-освітнього простору, що на сучасному етапі характеризується активним впровадженням у навчальний процес кредитно-модульної системи навчання, суть якої полягає у поєднанні модульного структурування змісту навчального матеріалу та акумулюючого оцінювання навчально-пізнавальної діяльності студентів, зумовлюють актуальність дослідження.
Теоретичні пошуки шляхів інтенсифікації навчання науковці проводили в різні часи. Кращі здобутки вчених набували свого практичного застосування. За характером ці дослідження можна поділити на теоретико-методологічні – С.І. Архангельський, Ю.К. Бабанський, С.У. Гончаренко, Т.О. Ільїна, І.Я. Лернер, О.Г. Мороз, М.М. Скаткін; дидактичні – А. М. Алексюк, В.І. Бондар, В.П.Беспалько, В.А. Козаков, М.І. Махмутов; психологічні – Г.О.Балл, Л.С.Виготський, П.Я.Гальперін, О.М. Матюшкін, В.А. Семиченко, Н.Ф.Тализіна. Серед сучасних педагогічних технологій, пов’язаних з інтенсифікацією навчально-виховного процесу, виділяють модульне навчання як технологію, що потребує подальшого розвитку.
У 60-70-ті роки ХХ ст. американські науковці В. Голдшмід, М. Голдшмід, С. Постлесвайт, Д.Рашелл, Г. Оуенс та ін. займалися дослідженнями модульного навчання. До вивчення зарубіжного досвіду і можливостей впровадження модульного навчання у навчально-виховний процес вітчизняної системи освіти дослідники приступили в кінці 70-х років минулого століття. Використання модульного навчання у навчальних закладах США, Англії та інших західних країн вивчали А. А. Барбарига, В. М. Волков, Н. І. Крюкова, В. П. Лапчинська, 3. А. Малькова, Л.Г.Можаєва, М.Д.Нікандров та ін.
Аналіз сучасної психолого-педагогічної літератури засвідчив зростання уваги вчених до досвіду використання модульного навчання у вищій школі. Так, А.М.Алексюк на основі принципів модульного навчання розробив курс "Педагогіка вищої школи" і впровадив його в навчально-виховний процес Київського національного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Модульно-рейтингове навчання як засіб індивідуалізації навчального процесу у вищому технічному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок