Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ТА АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ

АДАПТИВНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ТА АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ

Назва:
АДАПТИВНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ТА АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернова Наталя Леонідівна
УДК 330.43
АДАПТИВНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ТА АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.03.02 –
економико-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський державний економічний університет,
завідуюча кафедрою економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіко-математичних методів
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Черняк Олександр Іванович,
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
завідуючий кафедрою економічної кібернетики
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться 20.03.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 18.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забезпечення національної безпеки є першорядною для будь-якої держави, проте в певні періоди її існування увага може акцентуватися на різноманітних сферах безпеки, таких, як: економічна, соціальна, політична, інформаційна, воєнна, екологічна та інші.
В наш час трансформаційні процеси, пов'язані з реформуванням економіки України і переходом її від централізованого планування до ринку, обумовили виникнення ряду негативних факторів розвитку вітчизняної економіки, що представляють собою загрози подальшому безпечному розвитку України як незалежної держави. Це свідчить про важливість розгляду проблеми економічної безпеки держави, тому що саме економічна сфера є джерелом виникнення найбільш суттєвих загроз безпеки. Крім того, причини виникнення більшості загроз мають яскраво виражений регіональний характер, що обумовлює необхідність дослідження економічної безпеки на регіональному рівні.
Теоретичні основи управління економічною безпекою систем різноманітного призначення і рівня ієрархії та широке коло питань, пов'язаних з моделюванням процесів управління економічною безпекою, відбиті в наукових працях вітчизняних і зарубіжних авторів, таких, як: Абалкін Л., Бінько І., Забродський В., Вітлінський В., Клебанова Т., Кизим М., Куклін А., Лисенко Ю., Мунтіян В., Пастернак-Таранушенко Г., Сенчагов В., Татаркін А., Шлемко В., Яковлев В. та ін. Проте ряд питань, пов'язаних з розробкою комплексу моделей оцінки й аналізу економічної безпеки регіону, не знайшли достатнього відображення в спеціальній літературі і потребують подальшої розробки.
Актуальність даної проблеми, її теоретичне й практичне значення обумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету і задачі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної теми “Напрямки реформування податкової системи України”, підтема (в) “Розробка механізму підтримки еколого-економічної рівноваги регіонів України” (номер держреєстрації 0101U001182) та в рамках держбюджетної теми “Удосконалення якості управління та функціонування систем”, що виконувалась на кафедрі економічної кібернетики Харківського державного економічного університету.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка на основі адаптивного підходу комплексу економіко-математичних моделей оцінки й аналізу економічної безпеки регіону, використання якого забезпечує підвищення ефективності функціонування регіональних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АДАПТИВНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ТА АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок