Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток енергозбереження в умовах ринкового господарювання на малопродуктивних землях

Розвиток енергозбереження в умовах ринкового господарювання на малопродуктивних землях

Назва:
Розвиток енергозбереження в умовах ринкового господарювання на малопродуктивних землях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,86 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський державний аграрний університет
На правах рукопису
Дутка Степан Миколайович

УДК 658.261: 620.92:63.5 (477.75)
Розвиток енергозбереження в умовах ринкового господарювання на малопродуктивних землях
08.00.04. – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавський університет споживчої кооперації
України Укоопспілка, завідувач кафедри
загальноекономічних дисциплін
 

кандидат економічних наук
Галаган Тетяна Іванівна,
Дніпропетровський державний
аграрний університет, доцент кафедри
економічної теорії та економіки
сільського господарства
Захист відбудеться “13” червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий “12” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективна виробнича функція ринкових суб’єктів аграрного господарювання включаючи мілко товарні фермерські та домогосподарства може успішно реалізуватись, поряд з іншими чинниками, за умов раціонального використання енергозберігаючих та енергоефективних технологій. Фактор перевитрат енергоресурсів став одним із визначальних щодо кризових явищ в економіці аграрного сектору України. Це об’єктивно обмежує конкурентоспроможність національного сільськогосподарського товаровиробника і лягає важким тягарем на економіку господарювання в умовах членства нашої держави у світовій організації торгівлі (СОТ).
Саме тому збереження традиційних енергоресурсів і використання поновлюваних енергоджерел об’єктами матеріального виробництва і невиробничої сфери в аграрній економіці розглядається одним із важливих напрямів стабільного розвитку сільського господарства на малопродуктивних землях що знаходяться біля промислових центрів Придніпров’я і Донбасу та в курортно-рекреаційних районах Прикарпаття і АР Крим. Зниження енерговитрат таких господарств сприяє підвищенню їх доходності, вивільненню коштів на вирішення проблеми покращення споживчих якостей сільськогосподарської продукції. Тому, використання у виробництві аграрної продукції і побуті енергії сонця, вітру і води є запорукою більш ефективного господарювання особливо там де ґрунти низької придатності, але мають величезну цінність як просторовий базис і виробничий ресурс.
В контексті такого розвитку досліджень виконана робота є актуальною і практично значимою. Ідея і поставлена проблема щодо розроблення фундаментальних наукових засад створення і енергоощадного функціонування аграрних формувань ринкового типу та управління використанням поновлюваних енергоджерел для сільськогосподарського виробництва сама по собі не нова. Опубліковано чимало наукових праць, присвячених різним аспектам економіки використання в агропромисловому виробництві та невиробничій сфері енергії сонця, вітру і води, формування особистих селянських господарств і розвитку фермерства на основі енергоощадних технологій, економічним аспектам освоєння рекультивованих земель, зниження нераціонального та марнотратного використання енергоносіїв, створенню механізмів впровадження енергозберігаючих технологій, які б сприяли модернізації господарств і підвищенню їх ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток енергозбереження в умовах ринкового господарювання на малопродуктивних землях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок