Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спільна навчальна робота молодших школярів як чинник їх розумового та соціального розвитку

Спільна навчальна робота молодших школярів як чинник їх розумового та соціального розвитку

Назва:
Спільна навчальна робота молодших школярів як чинник їх розумового та соціального розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Бондар Людмила Вікторівна
УДК 371.311.3/.5.03
Спільна навчальна робота молодших
школярів як чинник їх розумового
та соціального розвитку
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор
психологічних наук, професор
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії методології ї теорії психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук , професор
Дусавицький Олександр Костянтинович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри загальної психології,
кандидат психологічних наук, доцент
Чмут Тамара Купріянівна,
Київський гуманітарний інститут, професор
кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова,
кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “22“ жовтня 2003 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Панківська,2.
Автореферат розісланий “20” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток особистості дитини стає основним завданням школи. Тому постає питання про пошук таких форм організації навчального процесу школярів, які б найбільшою мірою забезпечували цей розвиток.
Однією з таких форм є організація спільної навчальної роботи учнів, починаючи з початкових класів.
Останнім часом значно підвищився інтерес до вивчення спільної навчальної роботи та впливу її на розвиток учнів. І хоча дидактичний і виховний потенціал такої роботи школярів досить значний, вона в сучасній системі освіти використовується мало. Це зумовлено рядом причин: непідготовленістю вчителів, відсутністю загальної концепції запровадження спільної навчальної роботи учнів у навчальний процес, недостатнім теоретичним аналізом проблеми.
Тому, з метою визначення основних факторів ефективності спільної навчальної роботи учнів, виникає необхідність аналізу навчального процесу, в якому систематично протягом тривалого часу (скажімо, навчального року) була організована спільна навчальна робота молодших школярів в малих групах. Особливий інтерес спільна навчальна робота становить у системі розвивального навчання, засади якої розроблені у 1960-80-і роки великим колективом психологів, методистів, вчителів (В.В.Давидов, О.К.Дусавицький, Д.Б.Ельконін, С.Д.Максименко, В.В.Рєпкін та ін ).
У вказаній системі основою розвитку школярів у процесі навчання вважається навчальна діяльність, яка є особливою формою активності дитини, націленою на зміну їм самого себе як суб’єкта учіння.
Основним компонентом змісту розвивального навчання є система наукових понять. Навчання будується як оволодіння учнями загальним принципом розв’язання задач певного класу. Для усвідомлення загального способу учень має його сконструювати у процесі виявлення, аналізу та змістового узагальнення умови задачі, тобто провести дослідження. Істотним чинником успішності дослідження може бути його здійснення у формі діалогу, коли учні вільно обмінюються думками щодо “відкриття” нового способу. Виходячи з цього, спільну навчальну роботу учнів у системі розвивального навчання розглядають як необхідну, органічно пов’язану зі змістом, форму навчального процесу ( Г.А.Цукерман).
Вивчення особливостей спільної навчальної роботи в системі розвивального навчання, умов її ефективності, впливу на соціальний та розумовий розвиток молодших школярів має значення для подальшого становлення та розвитку системи, практичного її застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Спільна навчальна робота молодших школярів як чинник їх розумового та соціального розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок