Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ-АНГЛІЦИЗМІВ У РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МІКРОЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ

РОЛЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ-АНГЛІЦИЗМІВ У РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МІКРОЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ

Назва:
РОЛЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ-АНГЛІЦИЗМІВ У РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МІКРОЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Олійник Анатолій Дмитрович
УДК: 81.373.45 (161.2 =111)
РОЛЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ-АНГЛІЦИЗМІВ У РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МІКРОЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ
Спеціальність - 10.02.01 - українська мова
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального мовознавства і класично-ї філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук
Голубовська Ірина Олександрівна,
доцент кафедри загального мовознавства
і класичної філології Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
професор Пещак Марія Михайлівна,
заслужений діяч науки,
провідний науковий співробітник
Українського мовно-інформаційного
фонду НАН України
кандидат філологічних наук
Іващенко Вікторія Людвігівна,
науковий співробітник відділу
термінології Інституту української мови
імені О.О.Потебні НАН України
Провідна установа: Одеський державний університет
імені І.І. Мечнікова,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 29 травня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 14, к. 63).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58, к.12).
Автореферат розісланий “ 26 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук
доцент Л.О. Медведєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
В умовах розвитку ринкових відносин у суспільстві найбільш динамічною частиною лексико-семантичної системи мови виступають економічна та суспільно-політична терміносистеми. У зв’язку з прогресом науки й техніки, розвитком прогресивних інформаційних технологій з’являються нові поняття, що різко посилює потребу в номінативній діяльності, у створенні новітніх термінологічних одиниць. Ці процеси позначилися передусім на економічній термінології, де з початку 1990-х років відбувається справжній “термінологічний вибух”. Складовими економічної термінології є макроекономічна та мікроекономічна терміносистеми. Мікроекономіка як наука досліджує поведінку індивідуального економічного суб’єкта, тоді як у центрі уваги макроекономічної теорії перебуває економічна діяльність усього суспільства.
Проникнення нових термінів до раніше усталеного термінологічного корпусу створює певний хаос, а тому очевидною є потреба в аналізі, систематизації та уніфікації економічних терміносистем, зокрема, української мови. Над розв’язанням цієї складної проблеми сьогодні працюють термінологи різних країн світу.
Актуальність теми роботи полягає у необхідності упорядкування новітньої терміносистеми мікроекономіки, яка на сьогоднішній день не одержала відповідної словотвірної, структурно-морфологічної та лексикографічної характеристики. Відтак, постає гостра необхідність у виробленні алгоритму несуперечливого опису корпусу мікроекономічних термінів з метою їх уніфікованого вживання та можливості адекватного перекладу українською мовою англійських текстів мікроекономічної тематики, що, у свою чергу, сприятиме створенню цілісної концепії українського термінознавства та укладанню перекладних і тлумачних словників мікроекономічної термінологїі, розвиткові теорії й практики перекладу українською мовою англомовних текстів мікроекономічного характеру.
Мета дисертаційної роботи дослідження впливу запозичень-англіцизмів на формування української мікроекономічної терміносистеми, процесів запозичування новітніх мікроекономічних термінів-англіцизмів та способів їх адаптації в українській мові, аналіз системних відношень мікроекономічних термінів і можливих шляхів уніфікації та нормування української економічної термінології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ-АНГЛІЦИЗМІВ У РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МІКРОЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок