Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів

Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів

Назва:
Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини
ОРЛОВА Наталія Вікторівна
УДК: 57.043:612.111:352.462
Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів
03.00.19 - кріобіологія і кріомедицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
ХАРКІВ-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України.
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук Шпакова Наталія Михайлівна, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, старший науковий співробітник відділу кріофізіології клітини
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук Гордієнко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу низькотемпературної консервації;
доктор біологічних наук, професор Перський Євген Єфроїмович, Харківський національний університет ім. В.І. Каразіна, кафедра фізіології людини та тварин.
Провідна установа: | Харківський державний медичний університет Міністерства охорони здоров'я України, кафедра нормальної фізіології.
Захист відбудеться 22 січня.2002 р. в 1330 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м Харків, вул. Переяславська, 23)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, )
Автореферат розісланий 21 грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Гольцев А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На сьогодні однією з актуальних проблем кріобіології є дослідження механізмів ушкодження і захисту клітин при їхньому охолодженні та заморожуванні. Вважається, що основними факторами, які визначають ушкодження клітин, є зміни температури, а також дія висококонцентрованих розчинів солей, що утворюються в позаклітинному середовищі при виморожуванні води (Білоус А.М., Бондаренко В.А., ). Зміну фізико-хімічних умов зовнішнього середовища першої сприймає плазматична мембрана, що має високу чутливість до дії кріопошкоджуючих факторів (MerymanWіllіаmsDouglas1977; Гордієнко Є.О., Пушкар Н.С., 1994; Коваленко С.Є., 1999).
На сьогодні отримані дані, які свідчать про те, що зміна стану клітин на етапах, що передують дії стресового фактору, може призводити до підвищення їхньої стійкості до наступної різкої зміни осмотичних і температурних умов середовища. Так, попередня часткова дегідратація еритроцитів (Поздняков В.В., ) або дозоване додавання до еритромаси розчину кріопротектора ПЕО-1500 при температурі 0 0С (Бабійчук Л.О., Землянських Н.Г., ) дозволяє істотно підвищити стійкість клітин до наступного осмотичного стресу і заморожування. Насичення клітин глюкозою також сприяє підвищенню їхньої стійкості до гіпертонічного стресу (Мельнікова О.В., Бондаренко Т.П., 1991). Водночас, стійкість еритроцитів до зміни осмотичних і температурних умов середовища може бути також підвищена безпосередньо в момент дії стресових факторів при наявності в літичному середовищі деяких фармакологічних препаратів (Дунаєвська О.М., Шпакова Н.М., Бондаренко В.А., 1997). З вищевикладеного випливає, що рівень осмотичного і температурного пошкодження клітин може визначатися як їх станом перед дією стресових факторів, так і станом безпосередньо в момент дії стресових факторів.
При вивченні гіпотонічного лізису еритроцитів Hagerstrand H. та Isomaa) показали, що досить різноманітні за хімічною будовою амфіфільні сполуки знижують рівень гіпотонічного пошкодження клітин. Цей ефект автори пов'язують зі здатністю амфіфілів впливати на стан плазматичної мембрани. Відомо, що окремі представники амфіфільних сполук підвищують стійкість клітин до гемолізу, який було викликано мелітином (RudenkoNipot E.E., ), а також до постгіпертонічного стресу (Ніпот О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок