Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МІДІ І БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВОК МІДЬ-НІКЕЛЬ, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНОМУ ЕЛЕКТРОЛІЗІ

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МІДІ І БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВОК МІДЬ-НІКЕЛЬ, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНОМУ ЕЛЕКТРОЛІЗІ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МІДІ І БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВОК МІДЬ-НІКЕЛЬ, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНОМУ ЕЛЕКТРОЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Дніпропетровський державний університет
ГРИБОК
Віолета Святославівна
УДК 539.2: 669.24
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МІДІ І БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВОК
МІДЬ-НІКЕЛЬ, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНОМУ ЕЛЕКТРОЛІЗІ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фізики Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту, Міністерства транспорту України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Заблудовський Володимир Олександрович, Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, професор кафедри фізики.
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук, професор Брехаря Григорій Павлович, Запорізький державний університет, перший проректор;
- доктор фізико-математичних наук, доцент Башев Валерій Федорович, завідувач кафедри металофізики Дніпропетровського державного університету.
Провідна установа: Інститут металофізики НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “_13_” _____жовтня ______2000 р. о __1330______годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 320052, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розісланий “__12_”_вересня____2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор І.М.Спиридонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Підвищення міцності та корозійної стійкості, покращання захистно-декоративних властивостей матеріалів в даний час залишається актуальною проблемою. Одним із способів вирішення цієї проблеми являється нанесення на поверхню матеріалів тонких металевих покрить.
Розвиток мікроелектроніки веде до необхідності розробки нових і покращених процесів виробництва тонкоплівкових матеріалів, які б володіли необхідним комплексом фізичних властивостей.
Різноманітність матеріалів для виготовлення тонких шарів, що використовуються в тих чи інших цілях, привело до створення різноманітних методів їх нанесення, наприклад, таких як вакуумне випаровування, катодне розпилення, іонно-плазменне напилення, хімічне осадження та інші. Одним із найбільш економічних та технологічно простих методів отримання тонких металевих плівок являється електроосадження.
Традиційні методи електроосадження дозволяють змінювати властивості та структуру покрить завдяки розробці нових електролітів, введенню поверхнево-активних речовин, підігріванню та перемішуванню розчинів, що не завжди дає можливість отримувати покриття з необхідним комплексом властивостей. Тому представляє інтерес імпульсний електроліз – один з найбільш ефективних способів електроосадження функціональних (з необхідним комплексом властивостей) покрить.
Змінюючи лише форми та параметри імпульсів струму, можна оперативно і просто керувати процесом осадження. Зміна параметрів імпульсного струму значно впливає на величину і швидкість зміни перенапруги катоду (), яка в свою чергу являється мірою пересичення (S) іонів металу, які розряджаються, і має значний вплив на формування структури металу, що осаджується.
Таким чином, вивчаючи вплив того чи іншого режиму імпульсного струму на структуру та властивості металу, що осаджується, та, комбінуючи їх в програми, які представляють собою набір пакетів імпульсного струму з різними режимами, можна отримати шаруваті матеріали з різноманітною структурою, текстурою та фазовим складом складових шарів.
Не менш важливою є можливість отримання різних металів із одного електроліту шляхом зміни режимів імпульсного струму. Це дозволяє отримувати біметалічні покриття з шаровою або острівковою структурою, що не завжди можливо отримати, наприклад, термовакуумним або катодним розпиленням. Даний напрям лише отримує свій розвиток в теорії і практиці імпульсного електроосадження, і йому належить майбутнє в рішенні задач формування функціональних покрить.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МІДІ І БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВОК МІДЬ-НІКЕЛЬ, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНОМУ ЕЛЕКТРОЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок