Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СПАДЩИНА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XVIII СТОЛІТТЯ

ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СПАДЩИНА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XVIII СТОЛІТТЯ

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СПАДЩИНА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XVIII СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 34.10.09 91
КРЕСІН Олексій Веніамінович
ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СПАДЩИНА
УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ
ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XVIII СТОЛІТТЯ
Спеціальність 12. 00. 01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історико-політологічних досліджень держави і права України Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
РИМАРЕНКО Юрій Іванович,
головний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
ПРОЗОРОВА Наталія Сергіївна,
професор Запорізького державного університету
кандидат юридичних наук, доцент
ЧЕХОВИЧ Валерій Анатолійович,
доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа:
Національний університет внутрішніх справ (м. Харків), кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться 6 липня 2001 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту.
Автореферат розіслано 6 червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. УСЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Входження України у нове тисячоліття як суверенної демократичної держави супроводжується осмисленням досвіду становлення української державності – в її інституційному та ідеологічному вимірах. Проте це осмислення ускладнене низкою суб’єктивних і об’єктивних чинників. Повною мірою ці проблеми стосуються такої теми, як правова та політична спадщина української політичної еміграції першої половини XVIII ст. Ця еміграція, що стала результатом поразки курсу гетьмана І. Мазепи на відокремлення Лівобережної України від Російської держави, виникла 1709 р. Свій організований характер вона зберігала до 1720-х років, політичний – до смерті її ідеологів у 1740 – 1750-х роках.
Політичний та організаційний характер еміграції визначався тим, що територію автономного державного утворення на Лівобережній Україні – Війська Запорозького залишив гетьман з більшістю генеральних старшин, кошовим отаманом Запорозької Січі, полковників, а також значною частиною козацтва. Після смерті І. Мазепи еміграція обрала нового гетьмана – П. Ор-лика та створила власний уряд, влада яких могла вважатися легітимною. Ідеї еміграції дістали відображення у конституційному акті – “Пактах й конституціях законів та вольностей Війська Запорозького…” 1710 р., договорах, укладених урядом П. Орлика з Кримським ханством та Оттоманською Портою, проектах договорів з Річчю Посполитою та Російською державою, маніфестах та політичних трактатах тощо. Ці документи конструюють нове для тогочасної української правової та політичної думки концептуальне бачення державності – її характеру, форми правління, державного устрою тощо.
Історико-правова наука не має узагальнюючих праць щодо ідей української політичної еміграції першої половини XVIII ст. Найбільша кількість досліджень була присвячена “Пактам…” 1710 р. – М. Василенка, В. Замлин-ського, В. Кордта, О. Лукашевича, К. Манжула, Л. Мельника, О. Оглоблина, О. Пріцака, А. Смолки, В. Смолія, В. Степанкова, О. Субтельного, М. та О. Трофимуків, В. Ульяновського та інших. Проте з них лише дві праці – М. Василенка (“Конституция Филиппа Орлика”), О. Лукашевича та К. Ман-жула (“Конституція” Пилипа Орлика – історико-правова пам’ятка XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВА СПАДЩИНА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XVIII СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок