Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ КАПСУЛЬОВАНИХ ДОБРИВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ АГРОСИСТЕМ

ЗАСТОСУВАННЯ КАПСУЛЬОВАНИХ ДОБРИВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ АГРОСИСТЕМ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ КАПСУЛЬОВАНИХ ДОБРИВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ АГРОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
САБАДАШ Віра Василівна
УДК 66.021.3:615.015.14
ЗАСТОСУВАННЯ КАПСУЛЬОВАНИХ ДОБРИВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ АГРОСИСТЕМ
21.06.01 – Екологічна безпека
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Гумницький Ярослав Михайлович
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України,
кафедра екології та охорони навколишнього середовища, професор
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович
Сумський державний університет,
Міністерства освіти і науки України, м. Суми
кафедра прикладної екології,
завідувач кафедри
Кандидат технічних наук, доцент
Хархаліс Богдана Іванівна
Національний лісотехнічний університет України, Міністерства освіти і науки України,
кафедра екології, доцент
Провідна установа Національний технічний університет
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
Кафедра екології та технології рослинних полімерів
Захист відбудеться 28.10.2005 року о_ 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 35.052.16 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, VIII корпус НУЛП , ауд.115).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 27.09.2005р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
к.т.н., доцент Нагурський О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування мінеральних добрив у сільському господарстві спричинює такі серйозні екологічні проблеми, як засолювання ґрунтів, вимивання добрив, особливо нітратних, у підземні водоносні горизонти, руйнування озонового шару, яке спричинюється оксидом нітрогену ІІ (N2O), що утворюється внаслідок атмосферної деструкції азотних добрив, тощо. Причиною цього є недосконала технологія застосування добрив, що має ряд суттєвих недоліків. Основна доза добрив вноситься, як правило, розсівом під оранку або культивацію, а інколи при боронуванні. При внесенні під оранку добрива змішуються з великим об’ємом ґрунту. Внесені поживні речовини дифундують у ґрунті і піддаються дії різних факторів (мікробіологічних, хімічних, фізичних). В результаті втрачається частина поживних речовин для рослин. В першу чергу це стосується азоту. При неглибокому внесенні (при боронуванні чи культивації) добрива залишаються у верхній частині ґрунту, який часто пересушується. В результаті рослини не можуть використати у повній мірі поживні речовини добрив. Недостатньо висока ефективність добрив при розсівному внесенні примушує значно підвищувати дози, що тягне за собою накопичення залишкових кількостей добрив у ґрунтах. При настанні осінніх дощів невикористані нітрати добрив вимиваються з орного шару в нижні шари ґрунту і в ґрунтові води.
Одним із шляхів запобігання забруднення навколишнього середовища мінеральними добривами є використання добрив пролонгованої дії, зокрема капсульованих добрив. Вони забезпечують рослини макро- та мікроелементами протягом вегетаційного періоду або більш тривалий час (кілька років). Застосування капсульованих добрив також продовжує час дії добрива і зменшує його втрати до водних та повітряних басейнів.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню процесів вивільнення та міграції компонентів гранульованих і капсульованих мінеральних добрив у навколишньому середовищі та їх впливу на інтенсивність росту рослин з метою вирішення екологічних та економічних проблем аграрної галузі, пов’язаних із застосуванням мінеральних добрив.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри ”Екологія та охорона навколишнього середовища” Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ КАПСУЛЬОВАНИХ ДОБРИВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ АГРОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок