Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ІНВАРІАНТНІ АЛГОРИТМИ ОПИСУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ

СТРУКТУРНО-ІНВАРІАНТНІ АЛГОРИТМИ ОПИСУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
СТРУКТУРНО-ІНВАРІАНТНІ АЛГОРИТМИ ОПИСУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національне агентство з питань інформатизації
при Президентові України
Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Косаревич Ростислав Ярославович
УДК 621.391
СТРУКТУРНО-ІНВАРІАНТНІ АЛГОРИТМИ
ОПИСУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ
05.13.06 - Автоматизовані системи
управління та прогресивні інформаційні технології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів -1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України
Науковий керівник : | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти : | доктор технічних наук, доцент,
Рашкевич Юрій Михайлович,
Державний університет «Львівська політехніка»,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
Муравський Леонід Ігорович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа : | Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ керуючих машин
Захист відбудеться 1 липня 1999 р., о 1130 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.813.01 у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури за адресою: 290053, м. Львів, вул. Наукова 5а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту (290053, м. Львів, вул. Наукова 5а).
Автореферат розісланий 31 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку технічного прогресу тісно пов`язаний з використанням різноманітних елементів штучного інтелекту, автоматичних систем в технологічному процесі. Широке впровадження та їх використання залежить від можливості замінити повністю або частково на деякому етапі чи впродовж всього технологічного циклу людську працю. Ця можливість визначається здатністю системи перейняти деякі найважливіші функції притаманні живому організму. Розпізнавання образів є однією із основних функцій живих організмів.
Розпізнавання зображень об`єктів використовується в багатьох галузях людської діяльності. Зокрема в системах технічного зору робототехнічних систем, при аналізі космоаерофотографій для зондування земних ресурсів, в медицині для обробки рентгенограм, а також при виявленні і класифікації об`єктів та ін.
Для розпізнавання зображень складних об`єктів, які використовують інформацію різної фізичної природи, запропонована значна кількість алгоритмів. Одним з важливих інформативних параметрів складного об`єкта є його геометрична структура. Тому у ряді випадків у розробці алгоритмів розпізнавання використовують саме інформацію про структуру об`єкта. Значний внесок в галузі дослідження структурного підходу для розробки алгоритмів розпізнавання об`єктів зробили: Грицик В.В., Завалишин М.В., Мучник І.Б., Русин Б.П., Сіроджа І.Б., Шлезінгер М.І. та ін. Багато праць пов`язаних з розробкою і застосуванням таких алгоритмів належить Т. Павлідісу, П.Харту, Е. Брібієсці, Д. Авісу, Б. Скачеру, Х. Фенгу, К. Фу та ін.
Більшість запропонованих алгоритмів, для побудови системи ознак інваріантної до афінних перетворень об`єкта, використовує значний обсяг складних перетворень та обробки даних таких як: перетворення Фур`є, побудова авторегресивних моделей, обчислення коваріаційних матриць, складні геометричні перетворення: виділення "скелету", морфологічна декомпозиція, побудова ієрархічної піраміди зображення та інші. Крім складностей для реалізації, використання таких алгоритмів має обмеження в системах реального масштабу часу. Тому актуальним надалі залишається побудова алгоритмів формального опису та розпізнавання на основі аналізу геометричної структури об`єкта, що базуються на простих та ефективних рішеннях.
У даній дисертаційній роботі розв`язується задача дослідження та розробки структурно-інваріантних алгоритмів для побудови формального опису та обробки і розпізнавання складних зображень, в основу роботи яких покладено дослідження локального екстремуму кривизни контура об`єкта на складних зображеннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ІНВАРІАНТНІ АЛГОРИТМИ ОПИСУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок