Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> особливості процесів теплоперенесення та кристалізації при загартуванні металів з рідкого стану

особливості процесів теплоперенесення та кристалізації при загартуванні металів з рідкого стану

Назва:
особливості процесів теплоперенесення та кристалізації при загартуванні металів з рідкого стану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
дніпропетровський національний університет
Кравець Ольга Леонідівна
УДК: 536.2.42:669.158.8:66.065.5
особливості процесів теплоперенесення та кристалізації при загартуванні металів з рідкого стану
01.04.07 – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпродзержинськ – 2007


На правах рукопису
Робота виконана в Дніпродзержинському державному технічному університеті
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Брехаря Григорій Павлович, завідувач кафедри фізики твердого тіла Дніпродзержинського державного технічного університету.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Ткач Віктор Іванович, провідний науковий співробітник відділу електронних властивостей металів, Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О.Галкина НАН України, м. Донецьк.
доктор фізико-математичних наук, професор Гіржон Василь Васильович, завідувач кафедри фізичного матеріалознавства Запорізького національного університету, м. Запоріжжя.
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 15 ” червня 2007 р. о 14:15 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 13, корп. 11, ауд. 300)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “10” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02
професор Спиридонова І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У останні десятиріччя, поряд із традиційними методами отримання і обробки металевих сплавів, розповсюдження набули технологічні процеси, засновані на охолодженні розплавів зі швидкостями 104 К/с. Отримані в умовах надшвидкого охолодження (загартування) розплавів матеріали з широким спектром нерівноважних структур, включаючи нанокристалічні і аморфні, мають унікальний комплекс фізичних властивостей. Це зумовило промислові масштаби їх виробництва і застосування у більшості розвинених країн світу, а також високий фундаментальний та експериментальний рівень відповідних наукових публікацій. Проте, незважаючи на суттєвий прогрес в цій області фізики твердого тіла, ряд проблем залишається невирішеним і знаходиться зараз в центрі уваги дослідників.
Однією з таких проблем є визначення швидкості охолодження , котра має сенс кількісної характеристики ефективності технологій загартування з рідкого стану (ЗРС). Для більшості методів ЗРС експериментальні вимірювання величини достатньо складні, а для деяких практично неможливі, що свідчить про актуальність розробки нових та вдосконаленні існуючих методик оцінювання цього важливого параметра.
Не менш важливою є також проблема аналізу процесу кристалізації розплавів при загартуванні, яка вирішується переважно методами моделювання. Більшість відомих з літератури підходів базується на класичній моделі Колмогорова і коректно описує умови аморфізації розплавів, проте аналогічні підходи до опису структури повністю закристалізованих матеріалів відсутні. Загальним недоліком практично всіх моделей є наявність великого числа вільних або не зовсім чітко визначених параметрів, що не дозволяє однозначно судити про рівень їх коректності. З цієї причини існує необхідність в розробці нових підходів до опису кінетики нерівноважної кристалізації і в їх апробації на матеріалах (наприклад, чистих металах) з надійно встановленими значеннями теплофізичних властивостей і параметрів, що визначають швидкості зародження і росту кристалів.
Вирішення перелічених задач, поставлених в даній роботі, є внеском в розробку наукових основ створення нових матеріалів з метастабільними структурами і в удосконалення технологій їх отримання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати котрих наведені в дисертаційній роботі, виконувались на кафедрі фізики твердого тіла ДДТУ в рамках держбюджетних науково-дослідних робіт МОН України: „Розробка фізичних основ створення метастабільних станів в швидкоохолоджених металевих матеріалах” (№ держреєстрації 0102U001848), „Розробка фізичних та технологічних основ лазерної хіміко-термічної обробки з метою поліпшення властивостей деталей машин” (№ держреєстрації 0104U000819), „Розробка фізичних та технологічних передумов виготовлення масивних аморфних сплавів на основі цирконію” (№ держреєстрації 0106U000734).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: особливості процесів теплоперенесення та кристалізації при загартуванні металів з рідкого стану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок