Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ ПОМІДОРІВ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ І ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ ПОМІДОРІВ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ І ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ ПОМІДОРІВ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ І ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТEТ
БОЯРИН ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
 

УДК : 632 : 635.2 + 91
ОПТИМІЗАЦІЯ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ
ПОМІДОРІВ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ
І ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
 
03.00.09 – ентомологія

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
 КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті захисту рослин Української академії
аграрних наук
Науковий керівник – кандидат біологічних наук
ТРОНЬ Микола Матвійович,
Інститут захисту рослин УААН,
провідний науковий співробітник
відділу екології і технології застосування
ентомофагів і біологічно-активних речовин
 
Офіційні опоненти доктор сільськогосподарських наук, доцент
ШЕЛЕСТОВА Валентина Сергіївна,
Національний аграрний університет,
кафедра ентомології та зоології
кандидат сільськогосподарських наук
КОЧЕРГА Марина Олександрівна,
Українська академія аграрних наук,
науковий співробітник відділення рослинництва .
 
Провідна установа Харківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра ентомології, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 28.09.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою : 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус № 10, читальний зал.
Автореферат розісланий 28.08.2001року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Менджул В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ


Актуальність теми. Сьогодні в тепличних господарствах помітні тенденції успішного використання прогресивних технологій вирощування овочів, особливо помідорів, що дає змогу збільшити їх урожайність до 40 кг з м?. Безперечно, така продукція повинна бути якісною. Основним критерієм якості овочів є відсутність шкідливих залишків хімічних сполук. Одним з джерел надходження таких шкідливих речовин є використання пестицидів. Згідно Закону України 1995 року “Про пестициди і агрохімікати” застосування отрутохімікатів в закритому грунті без дозволу Укрдержхімкомісії (на даний час Міністерство екології і природних ресурсів) заборонено. Виходячи з цього, науковці і спеціалісти розробляють і впроваджують інтегровані системи захисту овочевих культур, в яких основне місце належить біологічним і нехімічним прийомам. В тепличних господарствах, де є кваліфіковані кадри і на високому рівні організовані технологічні процеси, застосування хімічних засобів під час вегетації рослин скоротилось до 70 – 80%. Але ці досягнення в основному відносяться до вирощування огірків. При захисті помідорів від шкідливих організмів в значній мірі використовуються пестициди. Це пов’язано як з початком масової появи декількох видів шкідників, так і з труднощами створення умов, при яких біологічні засоби були б ефективними.
На даний час майже усі види біологічних агентів, які використовуються в закритому грунті, належать до вузькоспеціалізованих, тобто монофагів, і їх заміна багатоїдними хижаками (поліфагами) є більш економічно доцільна, тому що в теплицях, як правило, присутній комплекс шкідників. Більшість спеціалістів з питань біологічного захисту вважають, що монофаги є більш перспективними для регулювання чисельності шкідників ніж поліфаги. Г. А. Бегляров (1987) відмічає, що багатоїдні ентомофаги не здатні розмножуватись в теплицях і їх використання можливе лише способом “насичення”. Українськими дослідниками було звернуто увагу на багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus(H.S.), Miridae, Heteroptera). Встановлено, що макролофус є перспективним хижаком багатьох видів сисних шкідників: білокрилки (Trialeurodes vaporariorum Westw.), попелиць (Myzodes persicae Sulz.), тютюнового трипса (Thrips tabaci Lind.), павутинного кліща (Tetranychus urticae Koch.) (Т. В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ ПОМІДОРІВ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ І ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок