Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЛОЛА Вікторія Василівна
УДК 351.858 (477)::316.75
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – |
доктор філософських наук, професор
КАПІТОН Володимир Павлович, Дніпропетровська державна фінансова академія, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор КУЦ Юрій Олексійович,
Харківський регіональний інститут державного управління Національної академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування;
кандидат філософських наук, доцент
КОЗАКОВ Володимир Миколайович,
Національний авіаційний університет, доцент кафедри філософії.
Провідна установа – | Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології, м. Київ.
Захист відбудеться 13 червня 2007 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.866.01 у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29, к. 104.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29).
Автореферат розісланий 12 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Дрешпак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання формування державної ідеології виховання людини обумовлене особливостями суспільного розвитку в умовах трансформації українського суспільства, коли виникає необхідність визначення мети державного будівництва, переосмислення ціннісної парадигми державного буття людини і суспільства, наукового забезпечення процесу виховання громадянина. Невирішеність цих завдань пояснюється, у першу чергу, упередженим ставленням до проблем ідеології взагалі. Це пов’язано з процесами деідеологізації усіх сфер життя суспільства, намаганням позбавитися комуністичної ідеологічної спадщини. Недооцінка ролі державної ідеології поглибилася з прийняттям нової Конституції України, у якій визначено, що жодна ідеологія не може бути проголошена обов’язковою.
Поступове переосмислення ролі ідеології в житті держави, людини і суспільства в Україні відбувається лише зараз, разом з усвідомлення того факту, що кожен народ, нація, держава повинні мати ідеї та цінності, що відображають основи їх життя. Досвід розвинених країн Заходу показує, що держава не може існувати без указаних компонентів, які розкривають сутність державної ідеології. Державна ідея виступає не лише фактором консолідації суспільства, вона визначає основи функціонування політичних та соціальних структур, закріплені в конституції. Особливість формування державної ідеології в умовах демократичної держави пояснюється її сприйняттям, у першу чергу, як такої, що покликана визначити межі співіснування різних ідеологічних систем у суспільстві, сформулювати основні закономірності їх функціонування та участі в державному житті. Державна ідеологія виховання людини, за такого підходу, покликана забезпечити відтворення в суспільній свідомості демократичних норм та цінностей, а в умовах трансформації суспільства – сприяти утвердженню національної держави та громадянського суспільства через свідомість кожного громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок