Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК І АРТИЛЕРІЇ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ЗА ДОСВІДОМ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.”

ЗАСТОСУВАННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК І АРТИЛЕРІЇ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ЗА ДОСВІДОМ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.”

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК І АРТИЛЕРІЇ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ЗА ДОСВІДОМ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ПІДГОРЕЦЬКИЙ Юрій Володимирович
УДК [623.82+355/422/423]:(497.1)”1979/2003”
ЗАСТОСУВАННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК І АРТИЛЕРІЇ
В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ЗА ДОСВІДОМ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ КІНЦЯ
ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.”
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.
Науковий керівник – доктор історичних наук
Гуржій Олександр Іванович,
Національна академія оборони України,
старший науковий співробітник
Науково-організаційного управління.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри історії України;
кандидат історичних наук
Попок Андрій Андрійович,
Національна академія оборони України,
провідний науковий співробітник
Науково-дослідного управління воєнної
безпеки наукового центру.
Провідна установа – Військовий інститут Національного університету “Львівська політехніка”, МО України, м. Львів.
Захист відбудеться 16 червня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою:
03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-кт, 28, (тел. 454-40-88).
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Автореферат розісланий “13 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виходячи з бойового досвіду, у всіх збройних зіткненнях, що відбувалися чи відбуваються останнім часом, особисту роль беруть участь практично усі види і роди збройних сил воюючих сторін. Однак головну роль визначали, як правило, загальновійськові з'єднання сухопутних військ. При цьому, успіх у бойових діях залежав від уміння і можливості однієї зі сторін нанести іншій, максимально можливого ураження в живій силі і техніці.
Як свідчить досвід локальних війн, основна роль при виконанні цієї задачі приділялася засобам вогневої поразки, значне місце серед яких належало ракетним військам і артилерії (РВіА). Однак, вітчизняна воєнно-історична наука, за винятком останніх років, питанням ведення бойових дій у локальних війнах, у тому числі бойовому застосуванню РВіА в них, приділяла недостатньо уваги. Досвід бойових дій у статутних документах не закріплений, хоча війська мають у цьому велику потребу у зв'язку з задачами, які стоять перед ними, щодо підготовки та ведення збройної боротьби.
Виходячи з цього з огляду на реальність виникнення збройних зіткнень як поблизу кордонів України, так і безпосередньо на її території, досвід бойового застосування ракетних військ і артилерії у військових конфліктах є необхідним для нас у сучасних умовах. Таким чином, актуальність теми з урахуванням вищевикладеного визначається: зростаючою імовірністю виникнення локальних війн і збройних конфліктів; вимогою керівних документів щодо підготовки військ до ведення бойових дій у них; відсутністю досліджень і рекомендацій стосовно бойового застосування ракетних військ і артилерії при веденні військами оборони і наступу в гірсько-пустельній місцевості в умовах локальної війни; необхідністю урахування практичного досвіду бойового застосування артилерії в локальних війнах останніх років; потребою штабів і військ у практичних рекомендаціях з організації бойових дій артилерійських частин і підрозділів в умовах локальних війн.
Науковим обґрунтуванням доцільності проведення дослідження стала відсутність в Україні спеціальних праць з цієї тематики, де був би узагальнений досвід застосування РВіА в локальних війнах і збройних конфліктах кінця ХХ – початку ХХІ ст., та необхідність врахування цього досвіду в бойовій і оперативній підготовці військ у сучасних умовах, тощо.
Об’єктом наукового вивчення стали воєнні конфлікти кінця ХХ – початку ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК І АРТИЛЕРІЇ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ЗА ДОСВІДОМ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок