Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ ТА КОНФЕСІЙНЕ ЖИТТЯ НА ПРИКАРПАТТІ В 40-80-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ. ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ ТА КОНФЕСІЙНЕ ЖИТТЯ НА ПРИКАРПАТТІ В 40-80-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ. ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ ТА КОНФЕСІЙНЕ ЖИТТЯ НА ПРИКАРПАТТІ В 40-80-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ. ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,54 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Андрухів Ігор Олексійович
УДК 94(477. 86) „40/80” + 261.7
ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ
ТА КОНФЕСІЙНЕ ЖИТТЯ НА ПРИКАРПАТТІ
В 40-80-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ.
ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Ужгород – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович, Інститут історії України НАН України,
Завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Болдижар Михайло Миколайович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри теорії та історії держави і права;
доктор історичних наук, професор
Марчук Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри політології;
доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
директор Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України, м. Чернівці.
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 14 голині на засіданні спеціалізованої всченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету (88016, м. Ужгород, вул. Університетська 14/а, ауд. 410).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розіслано 18 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Токар М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У різні періоди вітчизняної історії релігійні інституції були важливим інструментом самоорганізації спільнот, сприяли їх консолідації, формуванню й утвердженню національної свідомості. За словами українського історика, філософа і публіциста В.Липинського, держава як сила матеріальної культури завжди була тісно пов’язана з релігією, що виступала її духовною опорою. А за висловом М.Грушевського, український етнос був “одним з найрелігійніших у світі”.
Більшовицький режим намагався заперечити хід історичної дійсності, а тому спрямував свої зусилля на знищення церкви як соціальної інституції та релігії як різновиду суспільної свідомості. Наслідком зіткнення двох світоглядів – матеріалістичного й ідеалістичного – були мільйонні жертви, масові репресії, гоніння, переслідування, покалічені долі, духовне спустошення, часткова втрата історичних традицій та моральних цінностей. Особливо рельєфно це проявилося за правління Сталіна, коли церква була перетворена на інструмент політичної гри. Інтригами, шантажем, тимчасовими поступками, репресіями і заборонами радянська система тримала в постійній напрузі всі без винятку конфесії, намагаючись не лише за допомогою правоохоронних органів, а й руками священнослужителів одних конфесій знищувати інші, створювала ситуацію взаємної ненависті та релігійної нетерпимості. Не стали винятком і терени Прикарпаття.
Постановка досліджуваної проблеми конкретизується двома взаємопов’язаними аспектами – історичним і правовим. Перший полягає в тому, що в історичній науці відсутнє комплексне дослідження стосовно цілісної картини конфесійного життя на теренах Прикарпаття в умовах реалізації радянською владою антирелігійної політики. Дослідження останніх років із регіональної проблематики здебільшого присвячені УГКЦ та окремим персоналіям із числа її ієрархів і духовенства. У той же час поза увагою дослідників залишались інші конфесійні об’єднання – православного, римо-католицького, іудейського, протестантського віросповідань. У зв’язку з таким підходом ці конфесії опинилися в розряді “меншовартісних”, що суперечить історичній дійсності, оскільки поліконфесійність завжди була ознакою, притаманною Прикарпаттю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ РЕЛІГІЇ ТА КОНФЕСІЙНЕ ЖИТТЯ НА ПРИКАРПАТТІ В 40-80-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ. ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок