Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНІЙНІ ДИСКРЕТНІ ІГРОВІ ЗАДАЧІ З РОЗМИТИМИ МНОЖИНАМИ

ЛІНІЙНІ ДИСКРЕТНІ ІГРОВІ ЗАДАЧІ З РОЗМИТИМИ МНОЖИНАМИ

Назва:
ЛІНІЙНІ ДИСКРЕТНІ ІГРОВІ ЗАДАЧІ З РОЗМИТИМИ МНОЖИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,41 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова
ОНИЩЕНКО Вікторія Валеріївна
УДК 518.9
ЛІНІЙНІ ДИСКРЕТНІ ІГРОВІ ЗАДАЧІ
З РОЗМИТИМИ МНОЖИНАМИ
01.05.01 - теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: член кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Чикрій Аркадій Олексійович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова
Національної академії наук України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Михалевич Михайло Володимирович,
Українська академія зовнішньої торгівлі
завідувач кафедри,
кандидат фізико-математичних наук
Горбачук Василь Михайлович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра обчислювальної математики та
математичної кібернетики.
Захист відбудеться “20” червня_2003 р., о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН України за адресою: 03680, МСП, Київ 187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “17” травгня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ігрові задачі для конфліктно керованих систем з розмитими множинами – новий розділ математичної теорії оптимальних процесів, пов'язаний з дослідженням керованих систем, що функціонують в умовах конфлікту та розмитості.
Поштовхом для розвитку були реальні прикладні задачі, що мають важливе практичне значення для військової справи, економічних, соціальних, екологічних та інших областей людської діяльності. При цьому відмінна особливість багатьох з цих прикладних задач в тому, що крім об’єктивних законів в їх функціонуванні важливу роль відіграє невизначеність природи фактори нам просто не відомі; невизначеність суперника людина завжди існує в умовах, при яких результати її рішень не однозначні: вони залежать від дій інших осіб, дії яких вона не може повністю врахувати; невизначеність мети перед дослідником завжди стоїть декілька цілей, і описати їх одним показником неможливо.
Опис подібної інформації на мові традиційної математики робить математичну модель реальної системи в певній мірі неточною. Математичні засоби теорії розмитих (або нечітких) множин дозволяють відобразити нечітку вихідну інформацію більш адекватно реальності. Постає завдання розробити методи опису існуючої нечіткої інформації для вибору раціональних варіантів керування системою.
Теорія конфліктно керованих процесів розвиває на новому, більш високому, рівні ідеї та методи математичної теорії оптимальних процесів. З іншого боку конфліктно керовані процеси є розділом загальної теорії ігор. Специфіка теорії конфліктно керованих процесів полягає в широкому використанні апарату диференціальних, інтегральних або різницевих рівнянь, що описують динаміку руху об’єкту.
Однією з математичних моделей конфліктно керованої системи є задача, де приймають участь два керованих об’єкти, які переслідують протилежні цілі. При цьому кожна із сторін, маючи в своєму розпорядженні певні ресурси керування та інформацію про дії суперника, прагне досягти своєї мети. Характерним прикладом такої конфліктної задачі є задача переслідування, де переслідувач, знаючи в кожний поточний момент часу положення втікача, прагне якомога раніше завершити переслідування. З іншого боку, втікач, намагається перешкодити переслідувачу або, якщо це неможливо, відтягнути закінчення гри на більш пізній строк.
Початок теоретичних досліджень теорії конфліктно керованих процесів веде з часу появи монографії Р.Айзекса. В основі досліджень Р.Айзекса покладено метод динамічного програмування, який приводить до основного рівняння теорії диференціальних ігор – рівняння Айзекса Беллмана для визначення ціни гри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЛІНІЙНІ ДИСКРЕТНІ ІГРОВІ ЗАДАЧІ З РОЗМИТИМИ МНОЖИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок