Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ І СЛОВОТВІРНЕ ВИРАЖЕННЯ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (ВІДІМЕННИКОВІ ДЕРИВАТИ)

МОТИВАЦІЯ І СЛОВОТВІРНЕ ВИРАЖЕННЯ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (ВІДІМЕННИКОВІ ДЕРИВАТИ)

Назва:
МОТИВАЦІЯ І СЛОВОТВІРНЕ ВИРАЖЕННЯ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (ВІДІМЕННИКОВІ ДЕРИВАТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,64 KB
Завантажень:
2
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ВАСИЛЬЧЕНКО В’ячеслав Миколайович
УДК 808.3 (09)
МОТИВАЦІЯ І СЛОВОТВІРНЕ ВИРАЖЕННЯ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
(ВІДІМЕННИКОВІ ДЕРИВАТИ)
10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - | дійсний член АПН України,
доктор філологічних наук, професор
Грищенко Арнольд Панасович,
Національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри української мови
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
 
доктор філологічних наук, професор
Ґрещук Василь Васильович,
Прикарпатський державний
університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук, доцент
Семеренко Ганна Василівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, доцент
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра сучасної української мови , Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться 20 лютого 2001 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова , 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 18 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Гальона


Загальна характеристика роботи
Дисертаційне дослідження присвячене проблемі діахронічного словотвору відіменникових відносних прикметників української мови і виступає як опис сукупності словотвірних типів, динаміки їх розвитку та морфонологічних явищ, які супроводжують відповідні дериваційні процеси.
Актуальність теми. Писемна історія української мови налічує не одне століття. За цей період в українській мові сталися значні зміни, які зафіксовано в писемних пам’ятках. Це дає змогу вченим-лінгвістам виявляти зв’язки, впливи, взаємовпливи, закономірності, що діяли на попередніх етапах розвиту української мови і зумовили сучасний її стан.
Порівняно недавнє виділення словотвору в окрему галузь науки про мову сприяло розширенню і поглибленню спектру мовознавчих досліджень у галузі дериватології. Відтоді значна увага приділяється історичним студіям зі словотвору. Вони дають змогу з’ясувати: шляхи формування основ сучасної словотвірної системи мови; зміни і трансформації словотвірних типів у плані їхньої активізації чи згасання; наступність та поступальність у розвитку словотвірної системи мови та окремих її ділянок; критерії вибору і залучення твірних слів та афіксальних засобів до словотвірних актів; закономірності та тенденції розвитку словотвірної системи.
Діахронічний словотвір відносних прикметників уже був об’єктом дослідження в українському мовознавстві. Йому присвячені роботи А. Грищенка, Л. Гумецької, І. Кунця, О. Горпинича, Т. Лукінової, С. Бевзенка, Л. Коцюби та ін. Однак актуальною залишається проблема узагальнення напрацьованого та більшого заглиблення у сутність тих історичних дериваційних процесів, результатом яких виступає в мові лексико-граматичний підклас відносних прикметників, похідних слів, які називають ознаку, що постає на основі відношень між двома об’єктами чи об’єктом і дією, обставиною та ін.
Історичне дослідження дериваційної підсистеми відносного прикметника української мови дає змогу зробити деякі більш ґрунтовні та глибокі висновки щодо становлення та розвитку всієї словотвірної системи української мови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження тісно пов’язанй з темою кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова “Лінгводидактичний опис функціонування української мови”, яка передбачає діахронічне і синхронічне вивчення граматичної будови української мови, зокрема становлення словотвірної системи відіменникових відносних прикметників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ І СЛОВОТВІРНЕ ВИРАЖЕННЯ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (ВІДІМЕННИКОВІ ДЕРИВАТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок