Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМНОГО ПОХОДЖЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМПЛЕКСНИХ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМНОГО ПОХОДЖЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМПЛЕКСНИХ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМНОГО ПОХОДЖЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМПЛЕКСНИХ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Коломієць Валентина Степанівна
УДК 378147382
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ
У СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМНОГО ПОХОДЖЕННЯ
ЗАСОБАМИ КОМПЛЕКСНИХ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор Мороз Олексій Григорович, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри,
м. Київ;
кандидат педагогічних наук, Штепа Олена Григорівна,
Полтавський державний педагогічний інститут імені
В.Г. Короленка, викладач кафедри, м. Полтава.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет імені
І.Я. Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “__22_” __березня__ 2001 року о _1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9)
Автореферат розісланий “_12 ” лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.


Загальна характеристика роботи
Сучасний спеціаліст будь-якої держави зобов'язаний не лише досконало знати технологію своєї професійної діяльності, він має здійснювати процес взаємодії при встановленні суб’єкт-суб’єктних стосунків з різними людьми і в різних сферах діяльності. Тому проблема підвищення якості підготовки спеціаліста, зокрема іноземного походження, набуває особливого значення.
Це потребує зосередження зусиль навчальних закладів на проблемі мовленнєвої підготовки фахівців як для України, так і для інших держав. Актуальність цієї проблеми визначена професійно-практичною необхідністю здійснення постійної мовленнєвої взаємодії спеціаліста з колегами, адміністрацією, громадськістю та потребою удосконалення практичної підготовки студентів до професійного мовлення.
Аналіз досліджень останніх років свідчить про зростання інтересу до даної проблеми. Зокрема деякі питання, що стосуються формування мовленнєвих умінь майбутнього вчителя висвітлено у працях Є.Антон, Д.Балдинюка, А.Капської, Ю.Кулюткіна, О.Мудрика, І.Синиці, В.Чихачова та ін.
Не викликає сумніву той факт, що досягнення в педагогічній галузі стосовно цієї проблеми не могли бути вирішені без низки досліджень і праць в таких науках як філософія, психологія, риторика тощо /О.Бодальов, З.Зайцева, Л.Зінченко, В.Кан-Калик, Г.Ковальов, Т.Ладиженська, О.Леонтьєв, Ю.Львова, Г.Сагач, Т.Яценко/.
Підготовка іноземних студентів до професійного мовлення ускладнюється тим, що вони мають працювати в іншому мовленнєвому оточенні, тому шляхи, форми, методи формування у студентів-іноземців мовленнєвих умінь дещо обмежені. А ті загальні класичні методи, форми і шляхи (мовленнєві тренінги, індивідуальна робота, навчання в мікрогрупах тощо), якими в основному користується переважна більшість викладачів вищих навчальних закладів, дозволяють вирішувати ці проблеми лише частково, тобто вони формують лише окремі мовленнєві уміння у майбутнього випускника.
Відомо, що оптимальним шляхом формування професійних умінь і навичок є включення студентів в активну діяльність. Тому ми вважаємо, що саме діяльнісний підхід у навчанні студентів іноземного походження є ефективним методом активізації закладених природою чи уже сформованих деяких мовленнєвих здібностей. І саме такий підхід допомагає вирішити ряд завдань як у теоретичному, так і в практичному плані щодо формування у студентів професійних мовленнєвих умінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМНОГО ПОХОДЖЕННЯ ЗАСОБАМИ КОМПЛЕКСНИХ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок